HyperX Cloud Alpha mikrofonunu PC algılamıyor

m1cos

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Yakın zamanda sistem topladım. Windows'u kurdum güncellemeleri windows update'den hallettim. Fakat bir sorunla karşı karşıyayım. Kullandığım kulaklık HyperX Cloud Alpha. 1 ay önce aldım. Ve PS4'de sorunsuz şekilde dün de dahil kullandım. Mikrofonu vs. çalışıyor. Hiçbir sıkıntı yok. Sorun şu ki Windows Cloud Alpha'yı algılıyor. Cloud Alpha'dan vs ses geliyor. Fakat mikrofonu algılamıyor. Sorun nedir? Biliyorsunuzdur ki mikrofonu çıkarılıp takılabilen bir mikrofon Cloud Alpha'nın. Hani o düzgün takılmamış vs. desem o da yok. Bütün kablolar iyice takılı. Kasanın önünde de 2 jak girişi var. Biri mikrofon biri kulaklık. Doğal olarak kulaklık kısmına taktım kulaklığı. Bu arada anakartı da hemen söyleyeyim. GIGABYTE B450M Gaming anakart kullanıyorum. Kendine özgü bir ses driver'i var. Acaba o ses driverinden mi bir şey ayarlamam gerekiyor. Hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

367121

Son düzenleyen: Moderatör:
HyperX Ngenuity yazılımı windows store’dan indirip ayarlar kısmından reset default deyip, sürücüleri kaldırıp yeniden yükleyin.

Geri
Yukarı