Hyperx Cloud Orbit S nasıldır?

8sret

Hectopat
Merhabalar. Almayı düşünüyorum ama aklımda birkaç soru işareti var. Bu kulaklıkta bulunan kafa takibi her oyunda ve her müzikte destekleniyor mu? Ses kalitesi genel anlamda tatmin edici mi? Kullananlar detaylı bilgi verebilir mi? @Recep Baltaş farklı oyunlarda deneme fırsatın oldu mu?

Merhaba, kulaklığı almak istiyorum. Kulaklık hakkında ki deneyimlerinizi alabilir miyim?
Tabi ama biraz uzun ve karışık bir süreç yaşadım. Öncelikle Jack girişiyle bağlandım. Biliyorsunuz 3 farklı girişi var. Anakartım Asus Tuf x570 plus. Malum bunda DTS var. Kulaklığı Jack girişiyle bağlardan eğer mikrofon aktif olmuyor. Jack kablosu tek çıkışlı. Uzun uğraşlar hyper x resmi sitesiyle mail yoluyla derdimi anlattım. Bana Y ayırıcı çoklayıcı al dediler. Tamam bir şekilde alır çözersin. Ama Jack girişiyle anakarta bağlarsanız Hi-Res ve 7+1 çalışmıyor. Üstelik mikrofon da çalışmıyor. Ama DTS performansı muazzam Pubg de ses kasmak için.
Sonra USB girişiyle denedim. Kendi yazılımını indirip kurdum. Ayarlarlanmış modlar var. Race FPS footstep balistic gibi. Bu modları Pubg de denediğimde ise ses kasılmıyor. Çatışma sesleri muazzam ama ayak seslerini duyamıyorsun resmen. Eski kulaklığım olan Logitech g230 u eq ayarı yaparak kullandığımdan daha da kötü ayak sesleri konusunda . Kendi yazılımında maalesef eq yok. Yani kendin ayarlayamıyorsunuz. Bu da hiç yakışmadı. Bunu Hyper x e dile getirdim. İleteceklerini söylediler 😀 Realtek en son sürümünü indirip kendi eq ayarlamasıyla kullandım bu sefer DTS çalışmadı. Yani bir şey olurken başka bir şey olmuyor. Bu şekilde 4 gün falan çok uğraştım.
En son USB ile kullanıyorum. Bu seferde anakartın Alc1220 özelliğini kullanamıyorsunuz USB ile bağlantı yaptığınız için. Dediğim gibi en son USB ile kullanıyorum. Hi-Res, 7+1, çift kanal ve mikrofonu kullaniyorum. Kendi yazılımı yüklü değil. Ses denetiminden Loudness equalization açık kullanıyorum. Eğer acmazsanız bu ayarı sesler özellikle ayak sesleri duyulmuyor. Bu özellik biliyorsunuz ki bazı dip sesleri aşırı yükseltiyor. Bu kulaklığı Loudness Equalization açık neden kullanmak zorundayım onu da bilemiyorum 😅 Kendi yazılımında Loudness Equalization modunu açıkken denemedim. En kısa zamanda bu şekilde de deneyeceğim. Şu an ses ayarı 75 80 de kullanıyorum. Karakin de oynuyorum ama Sanhok taki sesleri duyuyorum😉 şu an memnunum. Ama yine rahat durmayıp kendi yazılımını yükleyip tekrar deneyeceğim. Ya da Jack girişine Y tipi ayırıcı alıp anakartla da deneyeceğim. En verimli şekilde hangisi olacak bakacağım. Bir çok yardım konusu açtım ama bir çözüme kavuşamadım. Deneme yanılma ile kendim bir şeyler yapmaya çalışıyorum.
Ek olarak 3D ses modu muazzam. Hi-Res ile dinleme yaptığında başka hiç bir ses moduna geçiş yapmayacaksın emin ol. Çok kaliteli temiz bir ses var. Pubg de Loudness Equalization açık şekilde Hi-Res modunda kullanıyorum. Ayrıca 7+1 modu da sesi boğmuyor. Çok iyi.
Hyper X ile ingilizce ile anlatabildiğim kadarıyla yazışmalarım bu linkte. (Koko.dk olarak) :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca açtığım konu da burada : [Çözüldü] Detaylı gaming kulaklık incelemesi ve öneri - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
Dostum tamamen rekabetçi oyunlar için anlatmışsın uzun yazın için teşekkür ederim ama benim ilgilendiğim kısım Single Player oyun deneyimi, bu konu hakkında ne düşünüyorsun. Kulaklık seni senaryonun, hikayenin içine alıp götürüyor mu? Kulaklığın kafanızda ki ağırlığını unutuyor musunuz yoksa ağır mı? Hepsi bir yana kablolu bir kulaklık olduğundan kablosu rahatsız ediyor mu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Arctis Pro Wiriless ile HyperX Cloud Orbit S arasında kalmış bulunmaktayım. Kablosuz kulaklık kullandığım için sürekli arada ki ses kalitesi farkı kablolu kulaklığa dönmeme değer mi bilmek istiyorum doğrusu...

Şuan kullandığım kulaklık: Arctis 7

Son düzenleme:
Orbit modeli elinize aldığınız da gerçekten kaliteyi hissettiriyor. Bu işin lamı cimi yok 😉 Single oyun olarak kulaklığı Green Heel, Motogp, HellBlade, Metal gear ve the hunter da denedim. Çevresel ses detayları atmosferi yoğun bir şekilde yaşıyorsunuz gerçekten. Özellikle Green Hell de çok zevk alıyorsunuz . Motogp de motor sesi falan doyuruyor.
Kablo konusuna gelirsek USB kablosu 3m sanırım baya uzun. Ama anlam veremediğim şekilde kablo dolanıyor sürekli. Gergin olacak mesafede kullanmadığım için heralde ondan. Dolanıyor yani 😀
İlk taktığınızda kulaklığı bir kütle şeklinde hissediyorsunuz . Bir süre sonra alışıyor insan. Ağırlık falan hissetmiyorsun. Ama uzun seanslar da ara da bir çıkartıyorum. Güzel ve rahat. Ama yabancı forumlar da da söylenildiği gibi kulağınız büyükse sorun olacaktır.
Kişisel görüşüm: Bu fiyatlara bu kulaklıkları almaya gerek var mı inanın halen bilmiyorum. Arctis Pro wireless de 3k üzerinde bir kulaklık. Bunu alacağınıza kesinlikle asus theta 7.1 alın 😎 Orbit te ise 3D ses var . Sesi çok iyi yapıyor. Daha önce dediğim gibi ne 7+1 e ne de dual channel le insanın geçesi gelmiyor.

Orbit modeli elinize aldığınız da gerçekten kaliteyi hissettiriyor. Bu işin lamı cimi yok 😉 Single oyun olarak kulaklığı Green Heel, Motogp, HellBlade, Metal gear ve the hunter da denedim. Çevresel ses detayları atmosferi yoğun bir şekilde yaşıyorsunuz gerçekten. Özellikle Green Hell de çok zevk alıyorsunuz . Motogp de motor sesi falan doyuruyor.
Kablo konusuna gelirsek USB kablosu 3m sanırım baya uzun. Ama anlam veremediğim şekilde kablo dolanıyor sürekli. Gergin olacak mesafede kullanmadığım için heralde ondan. Dolanıyor yani 😀
İlk taktığınızda kulaklığı bir kütle şeklinde hissediyorsunuz . Bir süre sonra alışıyor insan. Ağırlık falan hissetmiyorsun. Ama uzun seanslar da ara da bir çıkartıyorum. Güzel ve rahat. Ama yabancı forumlar da da söylenildiği gibi kulağınız büyükse sorun olacaktır.
Kişisel görüşüm: Bu fiyatlara bu kulaklıkları almaya gerek var mı inanın halen bilmiyorum. Arctis Pro wireless de 3k üzerinde bir kulaklık. Bunu alacağınıza kesinlikle asus theta 7.1 alın 😎 Orbit te ise 3D ses var . Sesi çok iyi yapıyor. Daha önce dediğim gibi ne 7+1 e ne de dual channel le insanın geçesi gelmiyor.

Tek cekincem şuanda yıllarca wireless kulaklık kullanmış biri olarak o kabloya alışabilecek miyim?

Bunu demeniz üzerine siparişimi iptal ettim. Çok teşekkür ederim yardımınız için... Peki hangi wireless kulaklığı tavsiye edersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı