Hyperx Cloud Orbit S nasıldır?

Bu hava sesi olayını özellikle dinledim kendi kulaklığımda öyle bir ses gelmiyor. Hava sesi bende olmadığı için de dediğiniz gibi oyunu etkileyecek istenmeyen bir ses dahi mümkün değil. Kulaklarımın bu sesi duymama ihtimali var demişsiniz ama bu küçük ihtimali bile atlamayacak kadar farklı kişilerde denendi. En azından elimdeki incelediğim bir konuyu ve sahip olduğum ürünleri en incesine kadar araştırır ve yazarım.
Dostum bende alacağım ve aldığım ürünleri araştırıp alıyorum. Bu araştırmayı bir tek sen yapmıyorsun ki!

Reddit de bu hava sesi ile ilgili birçok konu var ve Hyperx bu sorunun var olduğunu ve bunun büyük sürücü ve yazılımından kaynaklı olduğunu sesi arttırdığımız taktirde bunu duymayacağımızı yazmış. Bak dikkatini çekiyorum sorunun var olduğunu kabul etmiş. Sen çıkmışsın "bende yok diyorsun." Ben nasıl denediğim 11 ürünün tamamında olan bu hava olayının bana denk gelme ihtimali kabul ediyorsam, sende kulağının bu sesi duymama ihtimalini de kabul etmelisin.

Ki Hyperx EU'ya mail atarsan yada ararsan bu sorunun var olduğunu sana söyleyecekler fakat bunun bir sorun olarak görmediklerini sesi arttırdığın taktirde bu hava sesini duymayacağını söyleyecekler.
Cihazı üreten insanlar bu sorunu kabul etmişken senin bunu kabul etmemeni anlamıyorum.
Tamam dostum bendede aynı ürün var fakat olumlu tarafını nasıl söylüyorsak olumsuzluklarını da söyleyebiliriz.
Olumsuz taraflarını söylesen bile kulaklığını yine satarsın merak etme.

Dostum sürekli rekabetçi diyeceğimiz tarzda oyunlar oynuyorsan genelde SteelSeries serisini öneriyor insanlar. SteelSeries daha çok tiz seslere yani daha ince sesleri daha iyi duymanızı sağlıyor. En azından rekabetçi oyunları oynayan insanlar bunları söylüyor ve genelde SteelSeries'i daha ön planda tutuyorlar.

SteelSeries'in Türkiye'ye herhangi bir destek vermediğini bil. Ben çok titiz bir insan olduğum için bir sorun yaşamadım fakat internette biraz araştırma yaparsan yedek parça desteği olmayışından yakınan birçok insan var.

HyperX'in de ses performansı kötü değil fakat kulaklığın ses kartı içinde ve büyük diyebileceğimiz hoparlörleri (sürücü) mevcut. Bu yüzden de sürekli bir hava sesi geliyor. Yani örnek vermek gerekirse PUBG oynarken sesi kısık-orta düzeyde tutarsam hava sesinin arkasından geliyor ayak sesleri yani sonuç olarak ayak seslerinin önünden bir ses geliyor. Sesi yükseğe çekersem bu hava sesi kayboluyor fakat bu seferde ateş ettiğim an yüksek sesten beynim yerinden çıkacakmış gibi oluyor.
4 farklı HyperX Cloud orbit satın aldım, 3 farklı cihazı da mağazalarda denedim.
2 farklı HyperX Cloud orbit s satın aldım, 2 farklı cihazı da mağazalarda denedim.

Hepsinde hava sesi mevcut ve çıkarttıkları ses düzeyleri de aynı. Yani benim denediğim 11 ürünün tamamında bu kusurun olma ihtimali var mı? Var. Benim kulaklığımda hava sesi yok diyen arkadaşın kulağında bir problem olma ihtimali var mı? Var.

Bu arada bahsettiğimiz HyperX kulaklığında 3D ses modu var ve bu mod müzik dinlerken ses kalitesini bariz bir şekilde arttırıyor. RPG oyunlarında fark etmek için hassas kulaklara sahip olmak gerekir. Rekabetçi oyunlarda ise hiçbir fark yaratmıyor. En azından ben bir fark göremedim.

Bilgisayarda çok fazla vakit geçiren bir insanım. HyperX'i kafama taktığımda 2 saat sonra kafamda bir ağrı oluşturuyor. Yerini biraz ileri veya geri kaydırıyorum 1 saat sonra tekrar ağrı oluşturuyor ve nereye kaydırırsam kaydırayım bu ağrıyı değiştirmiyor. Benim en rahatsız olduğum tarafı buydu. SteelSeries'in kafa bandı tarzı kafanızı neredeyse hiç ağrıtmıyor.

Bütün bunları düşündükten sonra karar vermen gerekir. Benim şahsi fikrim sürekli rekabetçi oyunlar oynasam, bütün olumsuzluklarıyla SteelSeries alırdım. Fakat RPG-open world tarzı oyunlarda atın nal seslerini, kuşların cıvıltısını, esen rüzgarın sesini, yağan yağmurun sesini... Bunların hepsini aynı anda çok iyi bir şekilde bana duyurabildiği için bütün olumsuzluklarıyla ben HyperX'i tercih ettim. Dediğim gibi bütün bu olumlu ve olumsuz taraflarını düşünüp karar vermen gerekiyor. Kimsenin sana şunu al, bunu al demeye hakkı yok. Gerek de yok. Kendin karar vermelisin.

Elimde ki kulaklık çok iyi. Turnuva paketi. Ses kartı sadece 2700 TL. O zaman almama gerek yok. Turtle beach kullanmaya devam. Teşekkür ederim önerilerin için.

Dostum bende alacağım ve aldığım ürünleri araştırıp alıyorum. Bu araştırmayı bir tek sen yapmıyorsun ki!

Reddit de bu hava sesi ile ilgili birçok konu var ve Hyperx bu sorunun var olduğunu ve bunun büyük sürücü ve yazılımından kaynaklı olduğunu sesi arttırdığımız taktirde bunu duymayacağımızı yazmış. Bak dikkatini çekiyorum sorunun var olduğunu kabul etmiş. Sen çıkmışsın "bende yok diyorsun." Ben nasıl denediğim 11 ürünün tamamında olan bu hava olayının bana denk gelme ihtimali kabul ediyorsam, sende kulağının bu sesi duymama ihtimalini de kabul etmelisin.

Ki Hyperx EU'ya mail atarsan yada ararsan bu sorunun var olduğunu sana söyleyecekler fakat bunun bir sorun olarak görmediklerini sesi arttırdığın taktirde bu hava sesini duymayacağını söyleyecekler.
Cihazı üreten insanlar bu sorunu kabul etmişken senin bunu kabul etmemeni anlamıyorum.
Tamam dostum bendede aynı ürün var fakat olumlu tarafını nasıl söylüyorsak olumsuzluklarını da söyleyebiliriz.
Olumsuz taraflarını söylesen bile kulaklığını yine satarsın merak etme.
Bence bana giydirmeye çalışmayın da buradaki bilgilerimizi deneyimlerimizi paylaşmaya devam edelim. Bunun üzerinde emek harcayan biri olarak söylüyorum bunu. Giydirmedim yanlış anladın ya da öyle niyetim yok felan diye konuyu germeyin. Güzel şekilde kapansın burada. Bende bu konu için çok detaya girmiyorum özellikle. Yani şöyle söyledin böyle dedin gibi. Gerek yok bence diye düşünüyorum.

Bence bana giydirmeye çalışmayın da buradaki bilgilerimizi deneyimlerimizi paylaşmaya devam edelim. Bunun üzerinde emek harcayan biri olarak söylüyorum bunu. Giydirmedim yanlış anladın ya da öyle niyetim yok felan diye konuyu germeyin. Güzel şekilde kapansın burada. Bende bu konu için çok detaya girmiyorum özellikle. Yani şöyle söyledin böyle dedin gibi. Gerek yok bence diye düşünüyorum.
Dostum hyperx cloud orbit s satın aldım bir hafta oldu yalnız ciddi şekilde anlattığın konulardan yana sıkıntı yaşıyorum . Bütün sesler çok güzel çok net ve iyi duyuyorum ama ayak sesleri konusunda ciddi sıkıntılarım var neredeyse duyamıyorum yazdığın herşeyide denedim . Denemelerimi cs:go , zula , rust gibi oyunlarda denedim özellikle rust beni ilgilendiren kısmı ama ciddi anlamda sorun yaşıyorum iletişime geçip yardımcı olabilirsen sevinirim . Dediğim gibi tüm ayarlarını yaptım dts sound x e kadar indirdim onunla kullanıyorum ses biraz yükseldi ancak ayak seslerinde hala sıkıntı yaşıyorum .

Yeni konular

Geri
Yukarı