Hyperx Cloud Orbit S nasıldır?

Kulaklığı GSX 1000 veya 1200 amplifikatörü olmadan kullandığım için sesler az geliyor. Müzik dinlerken sesi 70 e kadar çıkarıyorum anca tatmin ediyor. Ben sürekli Battlefield, PUBG ve mobile versiyonunu oynayan biriyim. Oyunda ki ayak seslerini çok iyi duymak istiyorum fakat çoğu zaman istediğim performansa ulaşamıyor kulaklık. Orbit S modeli iyi gibi duruyor fakat bu kulaklıkta da ayak sesleri iyi duyuluyor mu bilmediğim için araştırma yapıyorum.
Geçmiş konularıma bakarsanız eğer kafayı bozmuş şekilde ayak sesleri ve dip sesleri duymak için çok araştırma yaptım. Sonuç olarak Orbit i aldım. İlk zamanlarda kulaklığı çözemedim ve günlerce uğraştım. Pubg de bu çılgınlığımı tatmin etti. Evet işte bu dediğim kulaklık. Tabi Pubg son zamanlarda yaptığı güncellemelerle ses konusunda daha verimli oldu. Ben HyperX firmasıyla Reddit üzerinden bu konuları yazmıştım. Adamlar bile Pubg nin o zamanlar sıkıntılı olduğunu söylüyorlardı ve ürünlerini Pubg üzerinden değerlendirmekten kaçınıyorlardı. Neyse sonuç olarak güzel bir deneyim sunuyor ayak sesleri veya dip seslerde. Ben her türlü tatmin oldum ve işte budur deyip çıktım işin içinden. Ama maalesef işten dolayı açtığım konu da var zaten bilgisayarımı satıyorum. Kulaklıklığımı da satışa koyup koymamak arasında kararsızım. Ama sanırım satacağım.

Geçmiş konularıma bakarsanız eğer kafayı bozmuş şekilde ayak sesleri ve dip sesleri duymak için çok araştırma yaptım. Sonuç olarak Orbit i aldım. İlk zamanlarda kulaklığı çözemedim ve günlerce uğraştım. Pubg de bu çılgınlığımı tatmin etti. Evet işte bu dediğim kulaklık. Tabi Pubg son zamanlarda yaptığı güncellemelerle ses konusunda daha verimli oldu. Ben HyperX firmasıyla Reddit üzerinden bu konuları yazmıştım. Adamlar bile Pubg nin o zamanlar sıkıntılı olduğunu söylüyorlardı ve ürünlerini Pubg üzerinden değerlendirmekten kaçınıyorlardı. Neyse sonuç olarak güzel bir deneyim sunuyor ayak sesleri veya dip seslerde. Ben her türlü tatmin oldum ve işte budur deyip çıktım işin içinden. Ama maalesef işten dolayı açtığım konu da var zaten bilgisayarımı satıyorum. Kulaklıklığımı da satışa koyup koymamak arasında kararsızım. Ama sanırım satacağım.
Benim kulaklığı 1 ay önce satılığa koydum bir mesaj atan dahi olmadı. Tabi sıfır fiyatı şuan tavan yapmış durumda bende ona yakın koydum sanırım ondan ama bakalım satılırsa üç kulaklık var düşündüğüm. SteelSeries Artics pro + GameDaC, Orbit S, Corsair Virtuoso SE. Benim için önemli olan ayak seslerini iyi duymak bu üçünden biri en iyi şekilde performans versin bana yeterli.

Benim kulaklığı 1 ay önce satılığa koydum bir mesaj atan dahi olmadı. Tabi sıfır fiyatı şuan tavan yapmış durumda bende ona yakın koydum sanırım ondan ama bakalım satılırsa üç kulaklık var düşündüğüm. SteelSeries Artics pro + GameDaC, Orbit S, Corsair Virtuoso SE. Benim için önemli olan ayak seslerini iyi duymak bu üçünden biri en iyi şekilde performans versin bana yeterli.
Bende de bu seçtiğin kulaklıklar listemdeydi. Şu an seni anlayan en iyi kişilerden bireyim bence 😅
SS Artics + GameDaC bu kulaklık çok karşıma çıkıyordu. Fakat yabancı forumlarda okuduklarım o kadar soğuttu ki direk iptal ettim.
Corsair Virtuoso Se benim aklımda kalan bir kulaklık şu an. Ya bunu ya da Orbit alacaktım. Beni Orbit' e iten 100 mm sürücüleri oldu.

Dostum ben GSP 600 kullanıyorum sence bunu satıp Orbit S kulaklığı almak mantıklı olur mu? Bir de bu kulaklığı ses kartı ile mi kullanıyorsun?
Dostum kulaklık şuan geldi geldiği gibi açıp denedim. Paketin üstünde 2 adet güvenlik bandı olması şüphelendirdi. Kulaklığı denediğimde yüksek seslerde bassların patlak olduğu belli etti iade ettiğim bundan daha iyiydi. Üzdü...
Dostum Kulaklığı tekrar iade ettim ve tekrardan yenisini gönderdiler. Bu sefer hiçbir sorunu yok. Zorda olsa sonunda sorunsuz bir kulaklığa sahip olabildim.

Son düzenleme:
Geçmiş konularıma bakarsanız eğer kafayı bozmuş şekilde ayak sesleri ve dip sesleri duymak için çok araştırma yaptım. Sonuç olarak orbit i aldım. İlk zamanlarda kulaklığı çözemedim ve günlerce uğraştım. PUBG de bu çılgınlığımı tatmin etti. Evet işte bu dediğim kulaklık. Tabi PUBG son zamanlarda yaptığı güncellemelerle ses konusunda daha verimli oldu. Ben HyperX firmasıyla Reddit üzerinden bu konuları yazmıştım. Adamlar bile PUBG'nin o zamanlar sıkıntılı olduğunu söylüyorlardı ve ürünlerini PUBG üzerinden değerlendirmekten kaçınıyorlardı. Neyse sonuç olarak güzel bir deneyim sunuyor ayak sesleri veya dip seslerde. Ben her türlü tatmin oldum ve işte budur deyip çıktım işin içinden. Ama maalesef işten dolayı açtığım konu da var zaten bilgisayarımı satıyorum. Kulaklıklığımı da satışa koyup koymamak arasında kararsızım. Ama sanırım satacağım.

Orbit s mi aldınız. Düz mü?

Tabi ama biraz uzun ve karışık bir süreç yaşadım. Öncelikle jack girişiyle bağlandım. Biliyorsunuz 3 farklı girişi var. Anakartım ASUS TUF X570 PLUS. Malum bunda DTS var. Kulaklığı jack girişiyle bağlardan eğer mikrofon aktif olmuyor. Jack kablosu tek çıkışlı. Uzun uğraşlar Hyper X resmi sitesiyle mail yoluyla derdimi anlattım. Bana y ayırıcı çoklayıcı al dediler. Tamam bir şekilde alır çözersin. Ama jack girişiyle anakarta bağlarsanız hi-res ve 7+1 çalışmıyor. Üstelik mikrofon da çalışmıyor. Ama DTS performansı muazzam PUBG de ses kasmak için.
Sonra USB girişiyle denedim. Kendi yazılımını indirip kurdum. Ayarlarlanmış modlar var. Race FPS footstep balistic gibi. Bu modları PUBG de denediğimde ise ses kasılmıyor. Çatışma sesleri muazzam ama ayak seslerini duyamıyorsun resmen. Eski kulaklığım olan Logitech G230'u EQ ayarı yaparak kullandığımdan daha da kötü ayak sesleri konusunda. Kendi yazılımında maalesef EQ yok. Yani kendin ayarlayamıyorsunuz. Bu da hiç yakışmadı. Bunu Hyper X e dile getirdim. İleteceklerini söylediler 😀 Realtek en son sürümünü indirip kendi EQ ayarlamasıyla kullandım bu sefer DTS çalışmadı. Yani bir şey olurken başka bir şey olmuyor. Bu şekilde 4 gün falan çok uğraştım.
En son USB ile kullanıyorum. Bu seferde anakartın ALC1220 özelliğini kullanamıyorsunuz USB ile bağlantı yaptığınız için. Dediğim gibi en son USB ile kullanıyorum. Hi-res, 7+1, çift kanal ve mikrofonu kullanıyorum. Kendi yazılımı yüklü değil. Ses denetiminden loudness equalization açık kullanıyorum. Eğer acmazsanız bu ayarı sesler özellikle ayak sesleri duyulmuyor. Bu özellik biliyorsunuz ki bazı dip sesleri aşırı yükseltiyor. Bu kulaklığı loudness equalization açık neden kullanmak zorundayım onu da bilemiyorum 😅 kendi yazılımında loudness equalization modunu açıkken denemedim. En kısa zamanda bu şekilde de deneyeceğim. Şu an ses ayarı 75 80 de kullanıyorum. Karakin de oynuyorum ama sanhok taki sesleri duyuyorum😉 şu an memnunum. Ama yine rahat durmayıp kendi yazılımını yükleyip tekrar deneyeceğim. Ya da jack girişine y tipi ayırıcı alıp anakartla da deneyeceğim. En verimli şekilde hangisi olacak bakacağım. Bir çok yardım konusu açtım ama bir çözüme kavuşamadım. Deneme yanılma ile kendim bir şeyler yapmaya çalışıyorum.
Ek olarak 3D ses modu muazzam. Hi-res ile dinleme yaptığında başka hiçbir ses moduna geçiş yapmayacaksın emin ol. Çok kaliteli temiz bir ses var. PUBG de loudness equalization açık şekilde hi-res modunda kullanıyorum. Ayrıca 7+1 modu da sesi boğmuyor. Çok iyi.
Hyper X ile İngilizce ile anlatabildiğim kadarıyla yazışmalarım bu linkte. (koko. Dk olarak):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca açtığım konu da burada: [Çözüldü] Detaylı gaming kulaklık incelemesi ve öneri - Technopat Sosyal

Genelde PUBG ve Rainbow Six iege oynuyorum. Elimde turtle beach Tournament Elite Pro pack var. Sence HyperX Cloud orbit s alınır mı?

Genelde PUBG ve Rainbow Six iege oynuyorum. Elimde turtle beach Tournament Elite Pro pack var. Sence HyperX Cloud orbit s alınır mı?
Dostum sürekli rekabetçi diyeceğimiz tarzda oyunlar oynuyorsan genelde SteelSeries serisini öneriyor insanlar. SteelSeries daha çok tiz seslere yani daha ince sesleri daha iyi duymanızı sağlıyor. En azından rekabetçi oyunları oynayan insanlar bunları söylüyor ve genelde SteelSeriesi daha ön planda tutuyorlar.

SteelSeries'in Türkiye'ye herhangi bir destek vermediğini bil. Ben çok titiz bir insan olduğum için bir sorun yaşamadım fakat internette biraz araştırma yaparsan yedek parça desteği olmayışından yakınan bir çok insan var.

Hyperx'in de ses performansı kötü değil fakat kulaklığın ses kartı içinde ve büyük diyebileceğimiz hoparlörleri (Sürücü) mevcut. Bu yüzden de sürekli bir hava sesi geliyor. Yani örnek vermek gerekirse Pubg oynarken sesi kısık-orta düzeyde tutarsam hava sesinin arkasından geliyor ayak sesleri yani sonuç olarak ayak seslerinin önünden bir ses geliyor. Sesi yükseğe çekersem bu hava sesi kayboluyor fakat bu seferde ateş ettiğim an yüksek sesten beynim yerinden çıkacakmış gibi oluyor.
4 farklı Hyperx Cloud Orbit satın aldım, 3 farklı cihazı da mağazalarda denedim.
2 farklı Hyperx Cloud Orbit S satın aldım, 2 farklı cihazı da mağazalarda denedim.

Hepsinde hava sesi mevcut ve çıkarttıkları ses düzeyleri de aynı. Yani benim denediğim 11 ürünün tamamında bu kusurun olma ihtimali var mı? Var. Benim kulaklığımda hava sesi yok diyen arkadaşın kulağında bir problem olma ihtimali var mı? Var.

Bu arada bahsettiğimiz Hyperx kulaklığında 3D Ses modu var ve bu mod müzik dinlerken ses kalitesini bariz bir şekilde arttırıyor. RPG oyunlarında fark etmek için hassas kulaklara sahip olmak gerekir. Rekabetçi oyunlarda ise hiçbir fark yaratmıyor. En azından ben bir fark göremedim.

Bilgisayarda çok fazla vakit geçiren bir insanım. Hyperx'i kafama taktığımda 2 saat sonra kafamda bir ağrı oluşturuyor. Yerini biraz ileri veya geri kaydırıyorum 1 saat sonra tekrar ağrı oluşturuyor ve nereye kaydırırsam kaydırayım bu ağrıyı değiştirmiyor. Benim en rahatsız olduğum tarafı buydu. SteelSeries'in kafa bandı tarzı kafanızı neredeyse hiç ağrıtmıyor.

Bütün bunları düşündükten sonra karar vermen gerekir. Benim şahsi fikrim sürekli rekabetçi oyunlar oynasam, bütün olumsuzluklarıyla SteelSeries alırdım. Fakat RPG-Open World tarzı oyunlarda atın nal seslerini, kuşların cıvıltısını, esen rüzgarın sesini, yağan yağmurun sesini... Bunların hepsini aynı anda çok iyi bir şekilde bana duyurabildiği için bütün olumsuzluklarıyla ben Hyperx'i tercih ettim. Dediğim gibi bütün bu olumlu ve olumsuz taraflarını düşünüp karar vermen gerekiyor. Kimsenin sana şunu al, bunu al demeye hakkı yok. Gerekte yok. Kendin karar vermelisin.

Dostum sürekli rekabetçi diyeceğimiz tarzda oyunlar oynuyorsan genelde SteelSeries serisini öneriyor insanlar. SteelSeries daha çok tiz seslere yani daha ince sesleri daha iyi duymanızı sağlıyor. En azından rekabetçi oyunları oynayan insanlar bunları söylüyor ve genelde SteelSeriesi daha ön planda tutuyorlar.

SteelSeries'in Türkiye'ye herhangi bir destek vermediğini bil. Ben çok titiz bir insan olduğum için bir sorun yaşamadım fakat internette biraz araştırma yaparsan yedek parça desteği olmayışından yakınan bir çok insan var.

Hyperx'in de ses performansı kötü değil fakat kulaklığın ses kartı içinde ve büyük diyebileceğimiz hoparlörleri (Sürücü) mevcut. Bu yüzden de sürekli bir hava sesi geliyor. Yani örnek vermek gerekirse Pubg oynarken sesi kısık-orta düzeyde tutarsam hava sesinin arkasından geliyor ayak sesleri yani sonuç olarak ayak seslerinin önünden bir ses geliyor. Sesi yükseğe çekersem bu hava sesi kayboluyor fakat bu seferde ateş ettiğim an yüksek sesten beynim yerinden çıkacakmış gibi oluyor.
4 farklı Hyperx Cloud Orbit satın aldım, 3 farklı cihazı da mağazalarda denedim.
2 farklı Hyperx Cloud Orbit S satın aldım, 2 farklı cihazı da mağazalarda denedim.

Hepsinde hava sesi mevcut ve çıkarttıkları ses düzeyleri de aynı. Yani benim denediğim 11 ürünün tamamında bu kusurun olma ihtimali var mı? Var. Benim kulaklığımda hava sesi yok diyen arkadaşın kulağında bir problem olma ihtimali var mı? Var.

Bu arada bahsettiğimiz Hyperx kulaklığında 3D Ses modu var ve bu mod müzik dinlerken ses kalitesini bariz bir şekilde arttırıyor. RPG oyunlarında fark etmek için hassas kulaklara sahip olmak gerekir. Rekabetçi oyunlarda ise hiçbir fark yaratmıyor. En azından ben bir fark göremedim.

Bilgisayarda çok fazla vakit geçiren bir insanım. Hyperx'i kafama taktığımda 2 saat sonra kafamda bir ağrı oluşturuyor. Yerini biraz ileri veya geri kaydırıyorum 1 saat sonra tekrar ağrı oluşturuyor ve nereye kaydırırsam kaydırayım bu ağrıyı değiştirmiyor. Benim en rahatsız olduğum tarafı buydu. SteelSeries'in kafa bandı tarzı kafanızı neredeyse hiç ağrıtmıyor.

Bütün bunları düşündükten sonra karar vermen gerekir. Benim şahsi fikrim sürekli rekabetçi oyunlar oynasam, bütün olumsuzluklarıyla SteelSeries alırdım. Fakat RPG-Open World tarzı oyunlarda atın nal seslerini, kuşların cıvıltısını, esen rüzgarın sesini, yağan yağmurun sesini... Bunların hepsini aynı anda çok iyi bir şekilde bana duyurabildiği için bütün olumsuzluklarıyla ben Hyperx'i tercih ettim. Dediğim gibi bütün bu olumlu ve olumsuz taraflarını düşünüp karar vermen gerekiyor. Kimsenin sana şunu al, bunu al demeye hakkı yok. Gerekte yok. Kendin karar vermelisin.
Bu hava sesi olayını özellikle dinledim kendi kulaklığımda öyle bir ses gelmiyor. Hava sesi bende olmadığı için de dediğiniz gibi oyunu etkileyecek istenmeyen bir ses dahi mümkün değil. Kulaklarımın bu sesi duymama ihtimali var demişsiniz ama bu küçük ihtimali bile atlamayacak kadar farklı kişilerde denendi. En azından elimdeki incelediğim bir konuyu ve sahip olduğum ürünleri en incesine kadar araştırır ve yazarım.

Hyperx Cloud Orbit S alsan hava sesi sorunu var, Steelseries alsan ve kulaklığın başına bir iş gelse Türkiye desteği olmadığı için servis, parça sıkıntısı var. Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal. Peki Corsair Virtuoso SE modelini alıp deneyen varmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı