Hyundai kötü mü?

Elimde hyundai era 2008 birde 2016 elentra var artıları eksileri var tabiki ama artıları hızlıdır seridir torku beygiri genel olarak yüksektir parçaları ucuzdur az yakar. Eksileri dizel motorların çabuk motor yemesi çabuktan kastım 200-300 bin benzinliler doch motor sayesinde 1m kilometreye kadar gidebilmekte diğer bi eksisi ise parçaları çok sağlam değil.

Bende Hyundai Accent 1.3 LX var 86 HP yanlış bilmiyorsam 86 beygirdi. 2001 model. Her ihtiyacımızı karşılıyor. Hızlanması da güzel 140-150'ye rahat ulaşıyor 2001 model ve 86 beygir olmasına rağmen. Virajları fena değil 100 ile geniş viraja girebilecek kapasitede. Biraz lastikler ile alakalı durumda var tabii. Dedemde 2010 Hyundai Accent var o model de çok güzel seri araba. Hyundai'ler benim gözümde Fiat'tan daha iyi F/P arabası hemen hemen orta düzey her ailenin bütçesine uygun kötü bir marka değil yani

Hocam bir de santa FE suv modeli vardı Hyundai'nin (zamanına göre iyidi yeni modelleri de var ama biraz daha eskisini deneyimledim ben 2012-2016) Yani kalitesi olsun ortadaki kasanın (kolçak) ürün soğutabilmesi olsun işte start stop, sensör ve vitesi iyiydi yani zamanına göre hatırladığım kadarıyla.
Her model farklıdır arabalarda.

Son düzenleme:
Neye göre kötü? Şimdi bunu diyen Volkswagen Mercedes BMW kullanıyordur. Atıyorum Volkswageni 800 bin TL'ye almıştır 400 bin TLlik hyundaiye kötü der. Ama aklı basmaz ki aradaki fiyat farkı ne için niye neden? Lan sen 2 tane Hyundai parası vermişin bırak da senin malzeme kaliten daha iyi olsun senin yalıtım olayın daha iyi olsun. Olmazsa niye 2 katı para verdin zaten? Kimse olayı parasına göre iyi mi diye değerlendirmez. Bana sorarsan Hyundai parasına göre iyi bir araba. Şöyle düşün aynı performansta iki ekran kartı diyelim ki 3060 ile 6600. 3060 8 bin TL iken 6600 5 bin TL. Adam. Diyor ki AMD ekran kartı çöp. Yahu sen 2 tane kart parası vermişin bırak da sende yazılım sorunu çıkmasın. Bırak da arada nadir de olsa AMD ekran kartında çıksın demi. Veya bırak da sen onda render işlerini daha iyi yap demi. Fazlasıyla vermişin zaten parasını. Araba işi de böyle dostum. Parasının aracı mi ona bakmak lazım. Mesela Passat acaba parasının arabasi mı?

Geri
Yukarı