Clover i3-10100F GT1030 sistemde SMCRTC: STOP hatası

Makaleler
1
Daha fazla  
OpenCore önermeyin, önereni görmezden geleceğim. Niresh High Sierra (Legacy) kurulumu yaparken böyle bir hata ile karşılaştım. Çözümü nedir?

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Denediğini ben de biliyorum, tekrar dene diyorum. İlk deneyişindeki diğer boot argümanların ile şu anki boot argümanların farklı. İkisini aynı anda kullanmayı da deneyebilirsin.

Deneyip geliyorum o zaman.

Denediğini ben de biliyorum, tekrar dene diyorum. İlk deneyişindeki diğer boot argümanların ile şu anki boot argümanların farklı. İkisini aynı anda kullanmayı da deneyebilirsin.

Olmadı hocam aynı hata. Düz Sierra deneyeceğim sanırım tekrar Niresh olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani niresh denemeniz pek bir şey değiştirmez. Niresh imaj yapılırken ortalıkta SPOOF/FakeCPUID gerektiren Comet Lake işlemci yoktu, akabinde bunun için yamalama yapılmıyor Config'te.

AMD FX ve Intel atom işlemcili eski bilgisayarlarımda hiçbir macOS imajı kuramamama rağmen sorunsuz niresh kurmuştum.

Daha basit bir yolda anlatayım. Niresh imajlar; AMD FX, AMD Phenom, AMD APU veya Intel Atom, Pentium, Celeron gibi bir ton düzenleme gerektiren sistemleri baz alarak yapılmıştır. Hani dedim ya işlemciniz Comet Lake diye, bu kadar eski bir imajda, sizin işlemcinize veya sisteminize faydası olacak bir şey olabilir mi sizce?

Daha basit bir yolda anlatayım. Niresh imajlar; AMD FX, AMD Phenom, AMD APU veya Intel atom, Pentium, Celeron gibi bir ton düzenleme gerektiren sistemleri baz alarak yapılmıştır. Hani dedim ya işlemciniz Comet Lake diye, bu kadar eski bir imajda, sizin işlemcinize veya sisteminize faydası olacak bir şey olabilir mi sizce?

OpenCore'da hiç boot ekranına bile ulaşmıyor ama. MacOS'tan boot et diyorum anında hata veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı