Clover i3-10100F GT1030 sistemde SMCRTC: STOP hatası

Makaleler
1
Daha fazla  
OpenCore önermeyin, önereni görmezden geleceğim. Niresh High Sierra (Legacy) kurulumu yaparken böyle bir hata ile karşılaştım. Çözümü nedir?

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
3. kısımdaki kod 2000 yerine 20000 yazılmış. Siz de öyle yazmış mısınız, onu bir kontrol edin. Doğrusu 2000 çünkü. 2000 ve 3000'i aynı boot-arg'da kullanan oluyordu, test edebilirsiniz. -x argümanı ise güvenli mod diyebiliriz. UseKernelCache > Kernel önbelleği kullanmak anlamına geliyor.

3. kısımdaki kod 2000 yerine 20000 yazılmış. Siz de öyle yazmış mısınız, onu bir kontrol edin. Doğrusu 2000 çünkü. 2000 ve 3000'i aynı boot-arg'da kullanan oluyordu, test edebilirsiniz. -x argümanı ise güvenli mod diyebiliriz. Usekernelcache > kernel önbelleği kullanmak anlamına geliyor.

20000 yazmıştım.
Olmadı hocam 2000 yazıp da denedim aynı hata.

Son düzenleyen: Moderatör:
UseKernelCache=No komutu yokken aldığın hata neydi? Error loading kernel cache hatası almadıysan bunu kullanmana gerek yok. -graphicsenabler=yes diye bir boot argümanı olduğuna dair makale/yazı/konu bulamadım, silebilirsin. GT 1030'daki grafik hızlandırma için öyle bir komut gerekmiyor. İkisini de denediniz de, şu an kullandığınız tüm boot argümanları bunlar mı?

Usekernelcache = no komutu yokken aldığın hata neydi? Error loading kernel cache hatası almadıysan bunu kullanmana gerek yok. -graphicsenabler = yes diye bir boot argümanı olduğuna dair makale/yazı/konu bulamadım, silebilirsin. GT 1030'daki grafik hızlandırma için öyle bir komut gerekmiyor. İkisini de denediniz de, şu an kullandığınız tüm boot argümanları bunlar mı?

Eskiden aldığım hata tam hatırlamıyorum ama [PCI Confuguration Begin] gibi bir şeydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı