OpenCore i3 10100F ve GT 1030 sistemde kurulum tepki vermiyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem:
  • 10100F.
  • 8 GB RAM.
  • GT1030.

Kurulum ekranına geliyor fakat Disk Utilites veya macOS High Sierra kur dediğim zaman hiçbir tepki vermiyor, ana menüde kalıyor. Nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahh ah, çok konu oldu ve konu içeriklerinde de mesajlar karıştı fakat şu kurulumu tamamladıktan sonra hallederim hepsini. Diğer işlemleri yapabiliyor musun? Terminal'i açabiliyor musun mesela? Buraya kadar geldiğimize göre geri dönüş yok. Açıkçası yamayı tam da yapamamıştım, beklemiyordum ulaşabilmeni :D

Ahh ah, çok konu oldu ve konu içeriklerinde de mesajlar karıştı fakat şu kurulumu tamamladıktan sonra hallederim hepsini. Diğer işlemleri yapabiliyor musun? Terminal'i açabiliyor musun mesela? Buraya kadar geldiğimize göre geri dönüş yok. Açıkçası yamayı tam da yapamamıştım, beklemiyordum ulaşabilmeni :D

Hackintoshzone ile kurdum siz cevap vermediniz diye nv_disable = 1 yazsam çözülecek bir ekran kartı hatası oldu ama boot args değiştiremiyorum (sizin attığınız EFI'yi kullandım.)

Öncelikle kurulumda tepki vermeme hatasını nasıl çözdüğünü paylaş, aynı sorunu yaşayanlar için iyi olur. İkincisi, High Sierra kurduktan sonra bahsi geçen argümanı kullanmanın anlamı yok. Zira NVIDIA Web Driver kuracağın için, tam aksine zıt bir argüman kullanman gerekli. O argüman, NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakır. Hackintoshzone'un imajını indirip, benim EFI'yi kullanarak kurulumu yaptın, doğru mu anlamışım?

Öncelikle kurulumda tepki vermeme hatasını nasıl çözdüğünü paylaş, aynı sorunu yaşayanlar için iyi olur. İkincisi, High Sierra kurduktan sonra bahsi geçen argümanı kullanmanın anlamı yok. Zira NVIDIA web driver kuracağın için, tam aksine zıt bir argüman kullanman gerekli. O argüman, NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakır. Hackintoshzone'un imajını indirip, benim EFI'yi kullanarak kurulumu yaptın, doğru mu anlamışım?

NVIDIA ekran kartı ile ilgili bir kernel panic hatası alıyorum.

Öncelikle kurulumda tepki vermeme hatasını nasıl çözdüğünü paylaş, aynı sorunu yaşayanlar için iyi olur. İkincisi, High Sierra kurduktan sonra bahsi geçen argümanı kullanmanın anlamı yok. Zira NVIDIA Web Driver kuracağın için, tam aksine zıt bir argüman kullanman gerekli. O argüman, NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakır. Hackintoshzone'un imajını indirip, benim EFI'yi kullanarak kurulumu yaptın, doğru mu anlamışım?
Hata görseli paylaş. Sorduğum sorulara da cevap versen keşke.

Tamam hocam paylaşıyorum hemen 5 dakika sonra.

Buyurun @tristessehivernale

image.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı