OpenCore i3 10100F ve GT 1030 sistemde kurulum tepki vermiyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem:
  • 10100F.
  • 8 GB RAM.
  • GT1030.

Kurulum ekranına geliyor fakat Disk Utilites veya macOS High Sierra kur dediğim zaman hiçbir tepki vermiyor, ana menüde kalıyor. Nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kurulumda tepki vermeme hatasını nasıl çözdüğünü paylaş, aynı sorunu yaşayanlar için iyi olur. İkincisi, High Sierra kurduktan sonra bahsi geçen argümanı kullanmanın anlamı yok. Zira NVIDIA web driver kuracağın için, tam aksine zıt bir argüman kullanman gerekli. O argüman, NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakır. Hackintoshzone'un imajını indirip, benim EFI'yi kullanarak kurulumu yaptın, doğru mu anlamışım?

Evet hocam doğru anladınız.
Voodoo'ya dair bir kext bulunmuyordu, onun yüzünden hata alıyorsun. Ayrıca bir ton soru soruyorum, anlatımından ötürü doğru anlayıp anlamadığımı soruyorum. Zahmet olmazsa sen de sorduğum soruları cevaplayıp, düzgün bir anlatım biçimi kullanabilir misin?

Çözümü var mı hocam? Şu anda hiçbir işletim sistemine erişemiyorum.

Kurulumda tepki vermeme hatasını nasıl çözdüğünü açıklar mısın? O denemende, bizim imajı mı denedin yoksa Hackintoshzone'un imajını mı deniyordun yine? Diğer işletim sistemlerine OpenCore üzerinden mi erişemiyorsun? Buradaki en büyük sorun terimler, hackintosh falan değil, tamamen anlatım eksikliğin ve bozukluğun. Şunu bir netliğe kavuştursak, kurulum testlerin bu kadar uzamazdı. Ben sana çözüm sunmaya hazırım, sen farklı bir şeyler deniyorsun ve ne denediğini de söylemiyorsun, çözüm bekliyorsun.

Kurulumda tepki vermeme hatasını nasıl çözdüğünü açıklar mısın? O denemende, bizim imajı mı denedin yoksa hackintoshzone'un imajını mı deniyordun yine? Diğer işletim sistemlerine OpenCore üzerinden mi erişemiyorsun? Buradaki en büyük sorun terimler, Hackintosh falan değil, tamamen anlatım eksikliğin ve bozukluğun. Şunu bir netliğe kavuştursak, kurulum testlerin bu kadar uzamazdı. Ben sana çözüm sunmaya hazırım, sen farklı bir şeyler deniyorsun ve ne denediğini de söylemiyorsun, çözüm bekliyorsun.

Hackintosh zoneden indirdim High Sierra imajını USB'ye yazıp üstüne sizin verdiğiniz EFI'yı attım.
@tristessehivernale çözümü var mı hocam voodoo hatasının?
Kurulumda tepki vermeme hatasını nasıl çözdüğünü açıklar mısın? O denemende, bizim imajı mı denedin yoksa hackintoshzone'un imajını mı deniyordun yine? Diğer işletim sistemlerine OpenCore üzerinden mi erişemiyorsun? Buradaki en büyük sorun terimler, Hackintosh falan değil, tamamen anlatım eksikliğin ve bozukluğun. Şunu bir netliğe kavuştursak, kurulum testlerin bu kadar uzamazdı. Ben sana çözüm sunmaya hazırım, sen farklı bir şeyler deniyorsun ve ne denediğini de söylemiyorsun, çözüm bekliyorsun.

Aktif misiniz hocam bir şey soracaktım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı