i3 10100F oyunlarda %100 kullaniliyor

Drachen R50

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Daha yeni toplanmiş sistem i3 10100F + GTX 1660 Ti EVO OC var. Oyunlarda ekran kartini tam olarak kullanamamakla birlikte CPU %100 kullaniliyor(ReSize BAR açik) kafayi yiyeceğim bu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç gig ram var ? Ve darboğaz bu yani. 10100 F giriş seviyesi sonuç olarak o kadar iyi değil.

Ram tek kanalsa yani tek ram varsa çift ram yap, oyun ayarlarını kısma yani en yüksek ayarlarda oyna. Ekran kartı driverlerini düzgünce yuklediginden emin ol.

Ram tek kanalsa yani tek ram varsa çift ram yap, oyun ayarlarını kısma yani en yüksek ayarlarda oyna. Ekran kartı driverlerini düzgünce yuklediginden emin ol.
Bios eski sürüm, bununla ilgisi olabilir mi?
Tam sisteminiz nedir?
Hangi oyunda, hangi ayarlarda yaşıyorsunuz?
İşlemcinin ve ekran kartının ne kadar kullanıldığını hangi uygulamayla ölçüyorsunuz?

i3 10100F.
Prime H510M-E
G.Skill 2x8GB 3200MHz.
TUF GTX 1660 Ti EVO OC.
Corsair 550W 80+
Kioxia 500GB M.2
ASUS VG278qf 165Hz.

NFS Payback.
ASUS GPU Tweak II.

Bios eski sürüm, bununla ilgisi olabilir mi?

i3 10100F.
Prime H510M-E
G.Skill 2x8GB 3200MHz.
TUF GTX 1660 Ti EVO OC.
Corsair 550W 80+
Kioxia 500GB M.2
ASUS VG278qf 165Hz.

NFS Payback.
ASUS GPU Tweak II.
Söylediğiniz oyunu en yüksek ayarlarda oynadığınız takdirde işlemcinin %100'e ulaşmaması lazım.

Sisteminizdeki sürücülerin güncel olduğundan ve her şeyin sorunsuz çalıştığından eminseniz arka plandaki tüm uygulamaları kapatıp oyuna öyle girmeyi deneyin.

Sorun öyle çözülmez ise FPS sabitlemeyi deneyin.

Söylediğiniz oyunu en yüksek ayarlarda oynadığınız takdirde işlemcinin %100'e ulaşmaması lazım.

Sisteminizdeki sürücülerin güncel olduğundan ve her şeyin sorunsuz çalıştığından eminseniz arka plandaki tüm uygulamaları kapatıp oyuna öyle girmeyi deneyin.

Sorun öyle çözülmez ise FPS sabitlemeyi deneyin.

BIOS bayağı eski ondan olabilir mi?

Bendede i310100F var,cs go da yüzde 40 larda iken tom raider,rdr 2 ve diğer ağır yük isteyen oyunlarda fps sınırını koymazsam yüzde 100 kullanıyor işlemcim.
Tam bir fiyat performans işlemcisi 700 tlye aldım idare ediyor :D

Bende de i310100F var, CS:GO'da yüzde 40'larda iken tom Raider, RDR 2 ve diğer ağır yük isteyen oyunlarda FPS sınırını koymazsam yüzde 100 kullanıyor işlemcim.
Tam bir fiyat performans işlemcisi 700 TL'ye aldım idare ediyor :D

Sistem özellikleriniz neler hocam? RDR2 istiyorum bende ufak maliyetli bir PC bakıyorum da.

Geri
Yukarı