Çözüldü i3 10100F RX 6500 XT sistem çalışırken çalışırken görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Clychine

Centipat
Daha fazla  
Yakın zamanda kendime sistem topladım. Kurulumu tamamladım ve kullanmaya başladım. Yaklaşık 5-10 dakikada bir durduk yere görüntü gidiyor ve parçalar çalışmaya devam ediyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

Sistemim:
  • İşlemci: i3 10100F.
  • Anakart: MSI H510M Pro.
  • Ekran kartı: RX 6500 XT.
  • RAM: 2x8 Adata XPG Gammix 3200MHz.
  • PSU: Sharkoon V2 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende aynı ekran kartını kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım bilemedim şimdi bilgisayarcı güvenilir mi parçalarına dikkat et derim.
9 10 yıldır tanıdığım birisi kendisi ama yine de dediğin gibi dikkati elden bırakmamak lazım.

Sorunun çözümünü buldum. AMD Software üzerinden sırasıyla;
Performans > Ayarlanıyor > GPU ayarlarından Maksimum Frekansı ekteki gibi yaptığımızda sorun çözülüyor.

Screenshot_1.png
Dönüştürücü'nün marka modeli nedir aktif bir dönüştürücü mü?
Aktif mi bilmiyorum ve markası da yazmıyor. Ama bunun aynısı. Toplattığım bilgisayarcı görüntü gelip gelmediğini kontrol etmek için kullanıyormuş ve bana verdi sadece.

Aktif mi bilmiyorum ve markası da yazmıyor. Ama bunun aynısı. Toplattığım bilgisayarcı görüntü gelip gelmediğini kontrol etmek için kullanıyormuş ve bana verdi sadece.

Kardeş bu aktif bir dönüştürücü değil o yüzden görüntü kaybı yaşıyorsun. Bende dönüştürücü ile kullanıyorum ekran kartını ama aktif dönüştürücü ile yaklaşık 5 ay falan oldu hiç sorun yaşamadım.

DDU ile ekran kartı driverini kaldırdıktan sonra attığım linkteki kendinize uygun "WHQL" ibareli sürücüyü kurun.

Driver kurulumunu buradan indirip 3. yapışım ama bu bir çözüm olmuyor.

Kardeş bu aktif bir dönüştürücü değil o yüzden görüntü kaybı yaşıyorsun. Bende dönüştürücü ile kullanıyorum ekran kartını ama aktif dönüştürücü ile yaklaşık 5 ay falan oldu hiç sorun yaşamadım.
Dönüştürücünün aktif olması hakkında pek bir bilgim yok beni bu konuda bilgilendirebilir misin?
Bir de ek olarak aktif bir dönüştürücü önerebilir misin?

Driver kurulumunu buradan indirip 3. yapışım ama bu bir çözüm olmuyor.

Dönüştürücünün aktif olması hakkında pek bir bilgim yok beni bu konuda bilgilendirebilir misin?
Bir de ek olarak aktif bir dönüştürücü önerebilir misin?

Bu videoyu izlersen daha iyi anlayabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öneri konusuna gelirsek, ben ugreen marka kullanıyorum. Kaliteli bir markanın dönüştürücüsü kullanmadığım ürünü önermek istemem açıkçası ben aldığımda biraz daha uygun bir fiyattı ama şuan baya zam yemiş yine de bakmak istersen buyur.

Bu videoyu izlersen daha iyi anlayabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öneri konusuna gelirsek, ben ugreen marka kullanıyorum. Kaliteli bir markanın dönüştürücüsü kullanmadığım ürünü önermek istemem açıkçası ben aldığımda biraz daha uygun bir fiyattı ama şuan baya zam yemiş yine de bakmak istersen buyur.

Videoda gösterilen aktif dönüştürücü ile benim elimdeki aynı değil mi?
Elimdeki nasıl aktif dönüştürücü olmuyor onu anlayamadım.
Ve dediğin üzere fiyatı güzel zam yemiş.

Videoda gösterilen aktif dönüştürücü ile benim elimdeki aynı değil mi?
Elimdeki nasıl aktif dönüştürücü olmuyor onu anlayamadım.
Ve dediğin üzere fiyatı güzel zam yemiş.
Yani bilmiyorum normal kullanımda bir sıkıntı yok ama herhangi bir oyuna girmeye kalktığımda pat siyah ekran alıyorum.

Geri
Yukarı