i3 10100F sistemde ekran kartı düşükken oyunlarda kaç FPS verir?

İşletim sistemi
Windows 10
Pekala FPS değerleri nasıl olur? 60 FPS zaten beklemiyorum donmasın ya da 20 FPS falan olmasın yeter. Ben 1 aylığına 600 pixel bile oynarım :D. 6 yıl boyunca 800x600 kullanmış 20 FPS alarak CS:GO ranked girmiş adamım ben.

Şahsen bir şey beklemeyin derim. Alacağınız kartın DX sürümüne göre Valorant açılmayabilir. Fazla bir şey beklemeyin yani.

DX 12 destekli 1 GB bir kart alsam sonuç ne olur peki? Max 175-200 lira veririm. İdare edeceğim için.

DX 12 1 GB kart diye bir şey yok. DX 12 destekleyen öyle düşük seviye bir kart duymadım.
DX11 destekleyen GT430 gibi bir kart alınabilir. HD 5000 serisi vb. Fazla bilmiyorum piyasayı.

512MB'ya da 1 GB ekran kartı alacağım para olmadığından dolayı. Ve görüntü gelsin yeter derecesinde bir kart alacağım idare etsin beni 1-2 ay diye. Bu süreçte bu kart ile GTA 5, Valorant, CS:GO, RDR 2 veya GTA Definitive Edition gibi oyunlarda FPS kaç olur? Daha sonrasında 1650 ya da 780 gibi bir ekran kartına geçiş yapacağım. Duruma göre olacak kısaca.
Sistem özellikleri.

2x8 16 GB 3200 MHz RAM.
B460M-A Pro anakart.
240 GB SSD + 500 GB HDD.
500W Aerocool PSU
Windows 10 LTSB.
i3 10100F işlemci.
böyle bir şey alabilirsin.

512MB'ya da 1 GB ekran kartı alacağım para olmadığından dolayı. Ve görüntü gelsin yeter derecesinde bir kart alacağım idare etsin beni 1-2 ay diye. Bu süreçte bu kart ile GTA 5, Valorant, CS:GO, RDR 2 veya GTA Definitive Edition gibi oyunlarda FPS kaç olur? Daha sonrasında 1650 ya da 780 gibi bir ekran kartına geçiş yapacağım. Duruma göre olacak kısaca.
Sistem özellikleri.

2x8 16 GB 3200 MHz RAM.
B460M-A Pro anakart.
240 GB SSD + 500 GB HDD.
500W Aerocool PSU
Windows 10 LTSB.
i3 10100F işlemci.
Öncelikle o tarz bir kart alacaksanız hiç almayın daha iyi APU kullanın. Para biriktirin orta düzey darboğaz yapmayacak bir kart alın. 1GB lik alacağınız ekran kartı GTA 5 çok düşük fps alırsınız. Valorant ve CS:GO da çok sorun yaşamazsınız tatmin eder. RDR2 açmaz bile.

Öncelikle o tarz bir kart alacaksanız hiç almayın daha iyi APU kullanın. Para biriktirin orta düzey darboğaz yapmayacak bir kart alın. 1GB'lik alacağınız ekran kartı GTA 5 çok düşük FPS alırsınız. Valorant ve CS:GO'da çok sorun yaşamazsınız tatmin eder. RDR2 açmaz bile.

Dostum Türkçe yazıyorum Türkçe okuyorsun bir daha okumanı rica ediyorum. Ekran kartı almayacak olsam zaten APU alırdım...

Geri
Yukarı