i3 10100F soğutucu tavsiyesi

Bugra09

Decapat
Zalman 550W güç kaynağı ile H410 anakart ve RTX 2060 kullanıyorum. Kasam da Zalman N5 MF. Kule tipi soğutucu arıyorum. Aydın'da hava 40-43 derece oluyor ayrıca bilgisayar günde 18 saate yakın kullanılıyor ve fan sesi rahatsız ediyor sessiz de bir şey olsun istiyorum sıvı soğutma alayım ileride k serisi bir işlemci ile OC yaparım diye düşündüm ama fiyatları şu an bana fazla geliyor. Bütçem 500 TL ancak 550-580 TL çok güzel muazzam bir fırsat ürünü de olabilir.

Bütçeyi çok zorlamak istemezseniz bunlar da gayet yeterli olacaktır:

Bu ikisi arasında kalmıştım aslında ama ses açısından ID-Cooling ile çok bir farkı olur mu? Ekstra ücret ödemeye değer mi?
Fazlasıyla yeterli.

O kadar bütçeyi soğutucuya yatırmak yerine elindeki 10100F'yi satıp 10400F'ye geçmen daha mantıklı.

Evet haklısınız i5 gecmem lazım ancak yine de soğutucu almam gerekecek. Bende orta halli bir soğutucu alirsam 10400 gectigimde de kullanırım diye düşündüm. 10400F 1.500 TL işlemcimi 6-7 aydır 600 TL satsam üstüne 900 TL + 200-300 TL civarı da bir soğutucu almam gerekecek bu yüzden 10400 biraz daha ertelemeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Zalman 550W güç kaynağı ile H410 anakart ve RTX 2060 kullanıyorum. Kasam da Zalman N5 MF. Kule tipi soğutucu arıyorum. Aydın'da hava 40-43 derece oluyor ayrıca bilgisayar günde 18 saate yakın kullanılıyor ve fan sesi rahatsız ediyor sessiz de bir şey olsun istiyorum sıvı soğutma alayım ileride k serisi bir işlemci ile OC yaparım diye düşündüm ama fiyatları şu an bana fazla geliyor. Bütçem 500 TL ancak 550-580 TL çok güzel muazzam bir fırsat ürünü de olabilir.

K ibareli işlemcilerden artık soğudum, soğutucusu, anakartı hep para neden bu kadar para yatırıyoruz ben de anlamıyorum. Ben soğutmadan yana sıkıntı yaşamıyorum hobi olarak el yapımı yapıyorum ama, olmayanlar soğutma için akıl almaz paralar harcıyorlar. Bir de 40, 43 derece hava ne öyle aydın gibi bir yer de yeni duydum. Adana bile bu kadar sıcak değil şaşırdım.

Az önceki mesajımda sormayı unutmuşum. İlk bilgisarımı 6-7 ay önce topladım o yüzden pek bir bilgim yok ancak önerdiğiniz soğutucuyu güç kaynağımın besliyememe gibi bir durum olur mu?

3 Watt çekiyor sıkıntı olmaz, zaten hiçbir soğutucu da sorun yaratmaz alt tarafı fan çalışacak. Besleyememe gibi bir söz konusu olamaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı