i3 10100F ve GTX 1650S düşük GTA 5 FPS değerleri

Censy

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba öncelikle yakın bir zamanda bir sistem satın aldım fakat GTA 5 de FPS sorunu var çok var 50-60 en fazla Ultra ayarlarda FiveM de daha kötü drop yiyorum hiç umduğum gibi değil bunun bir çözümü var mı sistem özellikleri:

i3 10100F 3.60GHz
MSI H410-M'a Pro.
Adata Gammix D30 XPG 8 GB 3200 MHz fakat sistem 2666 MHz kullanıyor işlemciden dolayı.
ASUS Phoenix GTX 1650 Super.
SanDisk 480 GB SSD

Frisby FC-9330G 600W 80+ Bronze.

FiveM de drop yemeniz biraz normal serverlar da çok ping var bu da dolaylı yoldan FPS düşüşlerine neden oluyor bir de ben FiveM de Alt+Tab atınca geri girince oyuna daha fazla drop yiyorum çok ilginç.

FiveM de drop yemeniz biraz normal serverlar da çok ping var bu da dolaylı yoldan FPS düşüşlerine neden oluyor bir de ben FiveM de Alt+Tab atınca geri girince oyuna daha fazla drop yiyorum çok ilginç.
Çoğu arkadaş RAM yetmezliğinden oluyor diyorlar.

Şu an da bende aynı konudan RAM yetmezliğinden diyorlar :) bence de öyle senin sistemin neredeyse aynısının 16 RAM olan versiyonu arkadaşım da var ve FiveM oynarken arkada neler neler açık olmasına rağmen en yüksekte çok rahat oynuyor RAM gerçekten önemliymiş.

Şu an da bende aynı konudan RAM yetmezliğinden diyorlar :) bence de öyle senin sistemin neredeyse aynısının 16 RAM olan versiyonu arkadaşım da var ve FiveM oynarken arkada neler neler açık olmasına rağmen en yüksekte çok rahat oynuyor RAM gerçekten önemliymiş.
Ben senin konuya bakıyorum sen Benin :p

Düşük çözünürlük ve kalite de 6 GB dan fazla kullanıyor. RAM i 16 yaparsan düzelebilir. MSI afterburner dan oyundaki RAM kullanımına bakarmısın?
Ben sana söyleyim tabii ki de merak ettim baktım 6500 civarlarında geziyor oyun sadece arkada Discord, Chrome vs açıkken.

6500 cıvarlarında gezmesi demek yiyebileceği başka ram kalmadı demek ram yetmiyor daha fazlası olsa daha fazla yiyeceğim demek arkada uygulamalar açıkken ram canavarı oyunlara neden girersiniz
16 gbye verecek durumum yok şuan ben 60ın üstünde oynamak istiyorum diyorsanız arkada chrome açmayacaksınız spotify açmayacaksınız sadece oyun ve discord olucak grafikten birazcık ödün verip gerekirse çözünürlüğüde azaltacaksınız 1920x1080 değilde 1650x1080 oynayacaksınız
Gerekli windows optimize ayarlarını yapmamış olabilirsiniz belki onlarada bi göz atın derim

RAM yalnızca boyut demek değildir. Anakartlarda boşuna minimum 2 adet yuva olmuyor. Bant genişliğini ne kadar açarsan sistemi beslemesi o kadar efektif olur. Hem boyutu hem de kanal sayısını artırmak ise en önemlisi. Örnek veriyorum 2x8 GB RAM ve RX 570 sahibi birisi çoğu oyunda 1x8 GB RAM ve 1650 Super sahibi birisinden daha stabil performans ve FPS değerleri alır. Tek kanal RAM ile kayıp yaşamayacağın oyunlar sayılıdır piyasada.

2x4 GB > 1x8 GB
2x8 GB > 1x16 GB

img.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı