Mavericks i3-10110u sisteme Hackintosh kurma

EFI'yi hazırlamadan önce iki şey soracağım, elinizde başka bir disk var mı? Bu USB HDD de olabilir. İkincisi Aygıt Yöneticisine girip Standart NVM Express Denetleyicisini bulun ve sağ tıklayın, sonrasında özelliklere basın ve ayrıntılara girin, oradan da BIOS aygıt adını seçip buraya atın.

Bu ilandaki hard diski buldum. Olur laptopuna dedi. Laptopu da gösterdim.

https://www.letgo.com/tr-tr/i/1-tb-laptop-hdd_3e776303-d519-4f6a-ab70-cadaefd72223

250'ye bunu buldum. Elımde yok, iş yerinde varsa almaya çalışacağım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    126,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam elinizde yoksa tanıdık birinden ödünç alabilirsiniz. Bir de 1 TB almanıza gerek yok, N11 gibi sitelerde de 70 TL'ye 250 GB satılıyor. Ek olarak bir EFI atacağım şimdilik bir onunla deneyin, ona göre istiyorsanız disk alırsınız.

Hocam elinizde yoksa tanıdık birinden ödünç alabilirsiniz. Bir de 1 TB almanıza gerek yok, N11 gibi sitelerde de 70 TL'ye 250 GB satılıyor. Ek olarak bir EFI atacağım şimdilik bir onunla deneyin, ona göre istiyorsanız disk alırsınız.

Şimdi atacağınız EFI'yi direk olarak USB içine atacağım OC klasörü içine doğru mudur gene de disk almamda fayda var

Şimdi atacağınız EFI'yi direk olarak USB içine atacağım OC klasörü içine doğru mudur gene de disk almamda fayda var

Hocam benim HDD 2.5 inch, değil mi? Büyük ihtimalle bu disk uygun bence.

Teknik Özellikler​

• Dönüş Hızı

5400 Devir/Dakika
  • Boyut

2.5"
  • Cache Bellek Kapasitesi

8 MB
  • Kapasite

250 GB
  • Marka

Hitachi-Hikoki

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    595,9 KB · Görüntüleme: 45
Evet bu disk olur, sizin bilgisayarınız için uygun olan 2.5 Inch. Almadan önce size bir EFI atacağım eğer olmazsa ona göre alırsınız, attığım EFI'yi USB'nin OC EFI adlı bölümüne direkt atacaksınız, eski EFI klasörünü de sileceksiniz.

Evet bu disk olur, sizin bilgisayarınız için uygun olan 2.5 Inch. Almadan önce size bir EFI atacağım eğer olmazsa ona göre alırsınız, attığım EFI'yi USB'nin OC EFI adlı bölümüne direkt atacaksınız, eski EFI klasörünü de sileceksiniz.

Tamamdır hocam. Hakkınız ödenmez ya, vallahi bir çay içelim yahu.

OC EFI bölümünün içindeki EFI'yi silin ve bu zipin içindeki EFI'yi atın.
Sonrasında buradaki BIOS ayarlarınızı yapıp kontrol edin ve USB'den boot etmeyi deneyin.

OC EFI bölümünün içindeki EFI'yi silin ve bu ZIP'in içindeki EFI'yi atın.
Sonrasında buradaki BIOS ayarlarınızı yapıp kontrol edin ve USB'den boot etmeyi deneyin.

Tamam hocam da bu iki dosyadan hangisi olacak? Hep kafam karışıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,4 KB · Görüntüleme: 38
ne dem
Üstteki EFI olan, geç cevap için kusura bakmayın bildirimi görmedim.
Ne Demek İlgilenmenize Bile şükür
Elimde hali hazırda high sierra 10.12.6 vardı önce onla deneyeyim dedim şey yazıyordu hata kodu olarak load image failed acces denied system img
Sence kurulum yapabilecek miyiz hocam

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,5 KB · Görüntüleme: 40
Kuruluma geçmeden bir şey diyemem, çünkü normalde SSD'niz desteklenmiyor. Onun için bir yama yaptık.

Yeni konular

Geri
Yukarı