i3 12100F Cinebench R23 değerleri normal mi?

caglar_universal

Centipat
Makaleler
1
Yer
Ohio
1685049098298.png

i3 12100F Multicore'da 88 dereceyi gördü maksimum, Single Core'da ise 56 dereceyi gördü. Puanlar ve dereceler normal mi?

Normal sayılır ama stok soğutucu olsa bile multicore testinde 88 derece olması bir tık fazla geldi bana, benimki stok ile 79 dereceyi geçmiyordu üstelik kapalı kasada.

Kasanız, termal macununuz ve soğutucunuz nedir?

Kasam Rampage'nin X-Force kasası soğutucu stok fan termal macunu stok fabrika termal macunu.

Son düzenleme:
Böyle tabi birşey anlamazsınız, camı çıkarın ve soğutucuyu kontrol edin.
Elimle kontrol ettim herhangi bir sallanma yok stok fanda.

Tuhaf.

Geriye tek bir ihtimal kalıyor o zaman, soğutucunun ayaklarını kontrol eder misiniz? Biri bile gevşerse soğutmada sorun yaşarsınız.
Hocam aklıma bir fikir geldi de bilgisayardan anlayan bir arkadaşım QuickCPU üzerinden çok gelişmiş ayarlar ile araştırarak bir plan oluşturmuştu Nihai Performans+Turbo diye, örneğin şuan hali hazırda bulunan Yüksek Performans planından çektiğimde 5-6 fps artış alıyorum FPS odaklı oyunlarda ve hikayeli oyunlarda belki 1-2 fps artışı sağlıyor. Boşta bile işlemci 3.9 Ghz çalışıyor. Bundan dolayı olabilir mi?

Tuhaf.

Geriye tek bir ihtimal kalıyor o zaman, soğutucunun ayaklarını kontrol eder misiniz? Biri bile gevşerse soğutmada sorun yaşarsınız.
Hocam aklıma bir fikir geldi de bilgisayardan anlayan bir arkadaşım QuickCPU üzerinden çok gelişmiş ayarlar ile araştırarak bir plan oluşturmuştu Nihai Performans+Turbo diye, örneğin şuan hali hazırda bulunan Yüksek Performans planından çektiğimde 5-6 fps artış alıyorum FPS odaklı oyunlarda ve hikayeli oyunlarda belki 1-2 fps artışı sağlıyor. Boşta bile işlemci 3.9 Ghz çalışıyor. Bundan dolayı olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı