i3 12100F + GTX 1050 ekran kartı ve işlemci işimi görür mü?

castinn

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, yakın zamanda ekipmanlarımı updateleyeceğim. Elimde halihazırda ekran kartı olarak 1050 var, işlemcimi ve anakartımı değiştireceğim. İşlemci olarak i3 12100F iyi midir?

Hocam işlemci gayet güzeldir. Ancak 1050'yi güncellemenizi öneririm.
Hatta şahsi tavsiyem biraz daha bütçe zorlayabilirseniz intel yerine AMD işlemci alın. Anakartı ona göre düzenleyin. AMD biraz daha ucuzdur. Biraz da ekran kartına yatırım yapabilirsiniz.

Tabi kullanıcıya bağlıdır ama hocam ekran kartı yeni nesil oyunlarda çok iş görmez

Hocam işlemci gayet güzeldir. Ancak 1050'yi güncellemenizi öneririm.
Hatta şahsi tavsiyem biraz daha bütçe zorlayabilirseniz intel yerine AMD işlemci alın. Anakartı ona göre düzenleyin. AMD biraz daha ucuzdur. Biraz da ekran kartına yatırım yapabilirsiniz.

Tabi kullanıcıya bağlıdır ama hocam ekran kartı yeni nesil oyunlarda çok iş görmez
Hocam ekran kartı için şu an bir bütçem yok, AMD işlemcileri nedense tercih edemiyorum. Abimin de fikirleri üzerine Intel'e yöneldim. Anakart ve işlemcinin yanında anakarta uyumlu RAM'de almam gerekli, sonraki süreçte ekran kartı alabilirim. Öneriniz var mıdır?

Hocam ekran kartı için şu an bir bütçem yok, AMD işlemcileri nedense tercih edemiyorum. Abimin de fikirleri üzerine Intel'e yöneldim. Anakart ve işlemcinin yanında anakarta uyumlu RAM'de almam gerekli, sonraki süreçte ekran kartı alabilirim. Öneriniz var mıdır?
Hocam tamamen kişisel tercihlere göre tavsiye verebilirim. Amacınız nedir tam olarak? Oynadığınız bir oyun veya kullandığınız program var mı?
Ekran kartı olarak da işlemci olarak da AMD kullanıyorum. Ekran kartı için gerçekten önermem ama işlemci tarafını bu konuda araştırmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı