INTEL Core i3 4130 sistem işimi görür mü ?

tvsinema

Hectopat
Arkadaşlar 1-2 hafta içerisinde yeni bir pc toplamayı düşünüyorum. Kullanım amacım; internet olacak. İşim gereği sürekli internet kullanıyorum yani pcyi kasacak tek şey; chromeda 8-10 tane açılmış yeni sekme olacak :D . Şuan kullandığım bilgisayar pentium 4, düşünün artık :D .Oyun pek oynamam en fazla FM14, FIFA14 ve PES14 bunlar olur.

Bir şeyler topladım bakalım sizler ne diyeceksiniz:

İşlemci : VATAN COMPUTER - INTEL - Core i3 4130 Soket 1150 3.4GHz 3MB Cache 22nm

Anakart : VATAN COMPUTER - ASUS - H81M-PLUS Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart

Ram : VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Ram

Kasa : VATAN COMPUTER - XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX S

SSD : VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD - Solid State Disk

vatan %25 indirimle
1.282,37 TL
Nasıl olmuş sizce? OC yapmayacağım. Sanırım bu anakart "k" sız i7 işlemci de destekliyor. 1-2 sene sonra i7 işlemci alırım diyorum.

Bir de sanırım bunda onboard ekran kartı da var. İlk başta ekran kartı almayım diyorum, dediğim gibi pek oyun oynamam, onu da sonra alayım diyorum.

Görüş ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Edit: Bu anakart micro atx. Normal atx kartlardan boyutu dışında ne farkı vardır bilgi verir misiniz, yoksa onu atx olan başka bir kartla mı değiştireyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
FX X6 6300 falan almayın, sistem işinizi görecek durumda. Amacınız ekonomik oyuncu sistemi toplamak olmadığı sürece, AMD'ye yönelmeyin.

Anakart için bütçeniz nedir?

250 lira civarı düşünüyorum.

Teşekkür ederim. Sizce i5 mi almam gerekir, i3 yetmez mi dersiniz ? Bir de micro atx lerin normal atxlerden farkı nedir, boyutu dışında?

Bencede amd düşünmeyin ayrıca mert çok iyi bir öneri yapmış kanımca sizin için daha uygun olacağını düşünüyorum.

Teşekkür ederim, az çok ben de o şekilde düşünüyorum. i3 yeter gibi geliyor ama bilmiyorum tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı