i3-12100F işlemci kullanımı oyun indirirken %100 oluyor

CPU-Z yüklü mü? Yüklü ise açtığınız ilk sayfayı SS atar mısınız herhangi bir sorun varsa işlemci çekirdeğiyle alakalı orada çıkıyor.

Bir de yani eğer başka diskte de denediyseniz bu sorun ya BIOS'tan ya da donanımsal. Ben donanımdan çok BIOS'tan şüpheleniyorum ve bu daha da kafama yattı. Şu CPU-Z'yi atın sonra isterseniz bir BIOS gezintisine çıkabiliriz.

CPU-Z yüklü mü? Yüklü ise açtığınız ilk sayfayı SS atar mısınız herhangi bir sorun varsa işlemci çekirdeğiyle alakalı orada çıkıyor.

Bir de yani eğer başka diskte de denediyseniz bu sorun ya BIOS'tan ya da donanımsal. Ben donanımdan çok BIOS'tan şüpheleniyorum ve bu daha da kafama yattı. Şu CPU-Z'yi atın sonra isterseniz bir BIOS gezintisine çıkabiliriz.

Atayım donanımsal olacağını sanmam 3 aydır bütün testler yapıldı.

1703613681348.png

Hem GPU hem CPU attım.

Dosya Ekleri

• 1703613921818.png
    1703613921818.png
    44 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Atayım donanımsal olacağını sanmam 3 aydır bütün testler yapıldı.

Eki Görüntüle 2065695

Hem GPU hem CPU attım.

Her şey 10 numara tertemiz görünüyor. Çok saçma ama biraz BIOS kurcalayabiliriz tabii zararsız ve kolay tarafını. XMP açmayı denediniz mi, veyahut herhangi BIOS üzerinden ayar yapmayı?

Peki işlemci ayarlarından BIOS üzerinden sanallaştırmayı kapatmayı denediniz mi?

Ve ReSize BAR açık görünüyor onu kapatıp da bir denerseniz anakartınız belki stabil bir şekilde çalıştırmıyor olabilir.

Anakartınızın hangi bölmesinde bilmiyorum ama işlemci özellikleri kısmında Intel virtualizion Technology olarak yer alması gerekiyor. Bunun AMD için özel adı vardı sanırım SVM. Eğer SVM değilse bakıp düzenleyeceğim hemen. Evet doğruymuş 2 şekilde de adına bakıp devre dışı bırakabilir misiniz? Belki Google üzerinden adımları yazılmış olabilir anakartınızı yazıp sanallaştırma kapatma derseniz hangi yerden kapatacağınız gösterir belki.

Anakartınızın hangi bölmesinde bilmiyorum ama işlemci özellikleri kısmında Intel virtualizion Technology olarak yer alması gerekiyor. Bunun AMD için özel adı vardı sanırım SVM. Eğer SVM değilse bakıp düzenleyeceğim hemen.

Prime H610mr D4 Search bölümü var tam ismi varsa yazarım.

A pardon sisteminizi AMD sandım unutarak🥴. Bir bakayım belki rehber vardır mobonuza göre.

Ekteki gibiymiş ve ismi de değişikmiş bu arada.

Screenshot_2023-12-26-21-16-00-643_com.microsoft.emmx.jpg

A pardon sisteminizi AMD sandım unutarak🥴. Bir bakayım belki rehber vardır mobonuza göre.

Ekteki gibiymiş ve ismi de değişikmiş bu arada.

Eki Görüntüle 2065724

Sorun devam ediyor. Artık kafayı yemek üzereyim servise götürsem sıkıntı yok deyip geri yollacaklar sorun olan sistemlere bile öyle diyormuş İtopya. Sıkıntı yokken sıkıntı yaşıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı