i3 2120 işlemcili sisteme i5 3470 vs Samsung 870 EVO SSD güncellemesi

theleviathan

Yoctopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarı bir miktarda olsa geliştirmeye karar aldım, anakart pek iyi olmadığı için maksimum 3. nesil alabileceğim ve bunada i5 olmasını istedim. Fakat bir yandanda depolamayı yükseltmek istiyorum ve kararsız kaldım.
Şu anki sistemde i3 2120 ve 280GB HDD var. Sizce hangisini almalıyım?(oyun için kullanacağım, sorarsanız daha fazla detay veririm).

Oyun için kullanacaksan ve FPS artışı bekliyorsan SSD sana bu konuda hiçbir katkı sağlamaz. İşlemci de devasa katkı sağlamaz. Oyunda FPS'i sağlayan ana etken ekran kartıdır.

Öncelikle SSD almanı tavsiye ederim ama. O İsa döneminden kalma HDD ile nasıl dayanıyorsun? SSD al ve çağ atla öncelikle. Sonra diğerlerini düşünürsün.

Bugün bilgisayarı bir miktarda olsa geliştirmeye karar aldım, anakart pek iyi olmadığı için maksimum 3. nesil alabileceğim ve bunada i5 olmasını istedim. Fakat bir yandanda depolamayı yükseltmek istiyorum ve kararsız kaldım.
Şu anki sistemde i3 2120 ve 280GB HDD var. Sizce hangisini almalıyım?(oyun için kullanacağım, sorarsanız daha fazla detay veririm).

Oncelikle SSD degistir, islemci odaklı oyunlar oynuyorsan islemcini de degistir. Ekran kartı var mı bu arada sistemde harici olarak?

Oncelikle SSD degistir, islemci odaklı oyunlar oynuyorsan islemcini de degistir. Ekran kartı var mı bu arada sistemde harici olarak?

Ekran kartın 1050 Ti ve işlemcin i3 2120 acayip gerçekten. Bence işlemci değişmelisin. Şahsen i5 3470 Kullandım performansından memnun kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı