i3 3220 Sistem yükseltme

Bütçe
2000

berkpoyraz

Centipat
Selam öncelikle. i3 3220 3.3GHz işlemcim var ve 4gm RAM. Ekran kartım ATI Radeon 7350. sistemi yükseltmek istiyorum fakat bütçem hepsi için uygun değil. Ekran kartı ve RAM daha çok sorun oluyor gibi başta bu yüzden 2000TL bütçem var ve ekran kartı ile RAM'i değiştirmek istiyorum. Biraz bakındım foruma gayet iyi öneriler var ama tekrar danışmak istedim buraya. Önerileriniz çok önemli, şimdiden teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam öncelikle. i3 3220 3.3GHz işlemcim var ve 4gm RAM. Ekran kartım ATI Radeon 7350. sistemi yükseltmek istiyorum fakat bütçem hepsi için uygun değil. Ekran kartı ve RAM daha çok sorun oluyor gibi başta bu yüzden 2000TL bütçem var ve ekran kartı ile RAM'i değiştirmek istiyorum. Biraz bakındım foruma gayet iyi öneriler var ama tekrar danışmak istedim buraya. Önerileriniz çok önemli, şimdiden teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

Öyle yapmayın.
i3 10100F+H410m+2x8 GB 3000MHz (2000TL tutuyor hepsi sifir)
Şeklinde islemci+anakart+ram alın.
Bu sayede hem DDR4'e geçmiş olurdunuz hem de ileride ekran kartı ve PSU ekleyerek yeni nesil harika bir oyuncu sistemi toplamış olursunuz.

Öyle yapmayın.
Bu sayede hem DDR4'e geçmiş olurdunuz hem de ileride ekran kartı ve PSU ekleyerek yeni nesil harika bir oyuncu sistemi toplamış olursunuz.Si
Öyle yapmayın.
Bu sayede hem DDR4'e geçmiş olurdunuz hem de ileride ekran kartı ve PSU ekleyerek yeni nesil harika bir oyuncu sistemi toplamış olursunuz.
Ekran kartı kötü kalıyor sanırım ve bütçem sınırlı, biraz zaman alabilir ekran kartını almam. Dediğiniz gibi yaparsam oyunlarda alacağım fps değeri ve hissiyat nasıl olur? Pubg ve benzeri ultra açar mı acaba?

@berkpoyraz
Şöyle söyleyeyim dostum.
İşlemcin güçsüz olduğu için şu an alabileceğin ekran kartı iyi olsa bile darboğaz olur.
Oyunlarda FPS değerin ve akicilik kesinlikle artar lakin bu iş ekran kartına bakıyor.
İleride ekran kartı ve güç kaynağı eklemek çok iyi olur yani öbür türlü yaparsan 1 2 sene sonra yine yetersiz kalacak o yüzden geleceğe dönük olması için dediğimi yapsan daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı