i3 3220 ve GTX 660 Sıvı Soğutma ve PSU Tavsiye

Freedom

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, sistemi yenilemeye karar verdim. İlk olarak ocz 240gb bir SSD aldım, şuan için tam randıman alamsam bile eskisinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Bu adımdan sonra sıvı soğutma almak istiyorum, hem görüntü hem performans açısından.
Sıvı soğutma : Tahmini Teslimat Zamanı
Hem CPU hem de GPU soğutmama olanak sağlıyor, fiyatı da gayet uygun.
Şuan kullanmakta olduğum ga-h61m-ds modeli anakartıma uyuyor ama çok yakında bir pro gamer modeli ve işlemcimi yenileyeceğim için bu sıvı soğutmanın slotu 1155'e de uygun.

Eğer bu sıvı soğutmayı almamı tavsiye ederseniz hemen yeni bir kasa alıcam.
Aklıma takılan ikinci kısım ise ben de tauro serisi 500w +80 bir psu var bu yeni alacağım anakart ve işlemciyi beslemeye yeter mi?
Eğer yetmezse CORSAIR CC-9011052-650VS kasa - inventus bu kasayı almayı düşünüyorum.

Linkte verdiğim sıvı soğutma ve PSU için yorumlarınızı bekliyorum.

Kısaltmayı ufak yazdım diye 1 gün susturma cezası veren moderatöre sözüm, profilime girep cezayı verene kadar linkteki sıvı soğutmayı inceleyip yorum yapsaydın kafi olmazmıydı ? Burası TDK forumu sanırım yanlış geldim.

Hocam o tarz soğutucular cok emek ister ve tehlikelidir. Herhangi bi kaçakta bileşenlerinize mahal olabilir. Benim size önerim işlemci için hazır sıvı soğutma sistemlerine göz atmanız. Ekran kartınız için ise, sesi çok fazla rahatsız ediyorsa satıp referans tasarım harici bi sogutması olan kart almanız. @Freedom

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı