Çözüldü i3-4005U sistemde Minecraft'ın hangi sürümü oynanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ThePentium

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem özellikleri:
  • CPU: i3 4005U
  • GPU: AMD Radeon R5 M230
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 5400RPM 500GB
Laptop kullanıyorum.
Bu sistem özellikleriyle hangi Minecraft sürümüyle oynanır?

Çözüm
En iyi tavsiyem sizin için 1.15 olucaktır. Ben Minecraft bırakmış bir insanım. Sadece videolarını izlerim o da zevk aldığımdan ve sardığından. Neyse konumuz bu değil. Bilgisayarı zorlamak isterseniz yeni çıkan sürümleri oynayabilirsiniz. Ama bilgisayarın rahatlaması ve düzgün çalışması için 1.15 oynamalısınız. Diyorsunuz ki "ben bilgisayarı çok zorlamak istemiyorum" o zaman 1.14-1.14. 4 oynayabilirsiniz. Dediniz ben zorlayacağım bilgisayarı. Riski bilerek yapmanız gerek. Eğer sistem aşırı zorlanırsa RAM kısmını açtığınızda RAM'in orada kül olduğunu görebilirsiniz :D. Sizin tercihiniz bana göre 1.15 sürümü ıdealdir. İyi eğlenceler dilerim.
Yeni sürümlerde biraz bilgisayarı borluyor 1.16 sürümünden bahsetmiyorum. 1.17'den bahsediyorum.
1.17 daha çıkmadı Hocam. Snapshot sürümlerinde de oynayacağını sanmam. Beta gibi olduğu için çok bug var. Bence şu anda en güncel sürüm 1.16.5 olarak düşünülmeli. Tabi ki herkesin fikri başka olabilir. Bu arada yazım kurallarına dikkat ediniz. Sizi raporladım.

1.17 daha çıkmadı Hocam. Snapshot sürümlerinde de oynayacağını sanmam. Beta gibi olduğu için çok bug var. Bence şu anda en güncel sürüm 1.16.5 olarak düşünülmeli. Tabi ki herkesin fikri başka olabilir.
Snapshot yazmayı unutmuşum kusuruma bakmayın . Evet 1.16.5 en güncel sürüm gibi düşünülebilir . Fakat 9 saat gibi bir süre oynuyacak diyelim kendini kaptırdı O zaman bir kısım sistem zorlanabilir . Tabi o kadar oynayacağını sanmıyorum . Yinede sizin dediğiniz gibi oyun ayarlarını düşürmesi iyi olucaktır .

Geri
Yukarı