i3 4160 ile RX 570 4 GB Darboğaz Yapar mı?

Yukarıda attığım linkteki kart mesela asus ama Arez yazıyor ben orasını anlamadım. U
Oynatacaktır elbette ama burada darboğaz söz konusu. Yeni bir işlemci alana kadar idare edebilirsin ama birçok oyunda darboğaz bekliyorum.

ygun fiyat tavsiye eder misin? Bu kartın diğer kartlardan farkı nedir?
Bende i3 4160 var RX 560 ile beraber.
GTA 5 en yüksek ayarlarda sıkıntısız oynatıyor.
RDR2 ve PUBG oynamadım.
Forza Horizon 4 High ayarlarda 60 FPS oynatıyor dostum.
Linkte attığım kart ile senin kart arasındaki fark nedir arez yazıyor ilk defa duydum ben ve 2GB senle aynı değerleri alır mıyım acaba.

Dostum ben i3 4170 ile GTX 960 kullanıyorum fakat inan işlemci çok çekirdek isteyen GTA 5 gibi açık dünya oyunlarında kartın gücüne doğru düzgün yetişemiyor. Kaldı ki RX 570'i de doğru düzgün besleyemez. i7 4770 falan al diyeceğim o da etmeyecek paralara satılıyor. 550 - 650 TL bandında satılan i3 9100F bile i7 4770 gücünde iş yapıyor.

Son düzenleme:
Dostum ben i3 4170 ile GTX 960 kullanıyorum fakat inan işlemci çok çekirdek isteyen GTA 5 gibi açık dünya oyunlarında kartın gücüne doğru düzgün yetişemiyor. Kaldı ki RX 570'de doğru düzgün besleyemez. i7 4770 falan al diyeceğim o da etmeyecek paralara satılıyor. 550 - 650 TL bandında satılan i3 9100F bile i7 4770 gücünce iş yapıyor.
RX 560 almayı düşünüyorum tavsiye eder misin?

Aslında elinizdeki işlemciyi satıp ekran kartı bütçenize eklerseniz, işlemci + ekran kartı alabilecek bir bütçe olur ve oranın üstünden yardımcı oluruz.

Aslında elinizdeki işlemciyi satıp ekran kartı bütçenize eklerseniz, işlemci + ekran kartı alabilecek bir bütçe olur ve oranın üstünden yardımcı oluruz.
Benim bütçe sorunum yok ama fazla para vermek istemiyorum. Arez marka attığım kart neden ucuz asus yazıyor ama arez diye geçiyor bunla alakalı bilgin var mı?

Asus RX 560 Arez dışında başka alternatifin yok gibi görünüyor. En ucuz MSI RX 570 arasında 200 TL kadar fark var. Bana sorarsan RX 570 alırdım ileri yönelik olsun diye. Ama eline fırsat geçerse de işlemciyi yükselt veya elindekileri elden çıkarıp Ryzen 5'li bileşen topla.

Benchmark videolarına bak, eğer sonuçlar memnun ederse ona göre karar verip alırsın.

Asus RX 560 Arez dışında başka alternatifin yok gibi görünüyor. En ucuz MSI RX 570 arasında 200 TL kadar fark var.

Benchmark videolarına bak, eğer sonuçlar memnun ederse ona göre karar verip alırsın.
Arez ne oluyor birde bu işlemciyi göz önüne alırsak 560 daha mantıklı değil mi 570 den?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı