i3 4170 ve GTX 1050 Ti PUBG'de FPS Düşmeleri

Daha fazla  
GTX 1050 Ti, i3 4170 ve 8 GB RAM sistemim var. Şu ana kadar CS:GO, FIFA 18, LOL, Tomb Raider, Empire Total War gibi oyunları ultra ayarlarda sorunsuz oynadım. Bu yüzden PUBG aldım. Nvidia Graphics 2 ayar ultra birkaç ayar orta ve diğer ayarları çok düşük olarak ayarlamış. Oyuna girdiğimde toplanma alanında 30-40 kişi görünce 40-60 FPS arası gidiyor. Uzaklaşınca 144 FPS bile aldığını gördüm. Oyun başladığında 70-80 ile başlayıp adam gördükçe veya oyun devam ettikçe FPS 50-70 arası sürekli inip çıktığı için zevk vermiyor. MSI Afterburner ile baktığımda RAM kullanımı maksimum 5 GB gördüm. GPU kullanımı genelde CPU kullanımının altında oluyor. CPU kullanımı genellikle 70-80 arası. Buna bir çözüm varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bazı arkadaşlar RAM'den kaynaklı olduğunu söyleyip Mem Reduct adlı programı önerdiler. Onun hakkında da bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'unuzu güncelleyin, driverleri kontrol edin, mümkünse ayarları buraya fotoğraf halinde atın veya yazın.
Bende de vardı fakat windows'u güncelledikten sonra düüzeldi.
GTA V çok başarılı optimize edilen bir oyun. 1080P yüksek ayarlarda 60 FPS alırsınız.
Bu arada verdiğiniz bilgi yanlış. Aynı sistem var, GTA V'De en düşük ayarlarda bile 49 FPS anca alabiliyorsunuz.
Ne yaptın sen böyle Rockstar ?

Windows'unuzu güncelleyin, driverleri kontrol edin, mümkünse ayarları buraya fotoğraf halinde atın veya yazın.
Bende de vardı fakat windows'u güncelledikten sonra düüzeldi.

Bu arada verdiğiniz bilgi yanlış. Aynı sistem var, GTA V'De en düşük ayarlarda bile 49 FPS anca alabiliyorsunuz.
Ne yaptın sen böyle Rockstar ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pek mümkün gözükmüyor, 1050Ti ile oyun 45-60 FPS civarında seyrediyor yüksek ayarlarda. Bileşenlerinizde sıkıntı olabilir, parçalar çok ısınıyor olabilir veya darboğaz oluyor olabilir sizde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pek mümkün gözükmüyor, 1050Ti ile oyun 45-60 FPS civarında seyrediyor yüksek ayarlarda. Bileşenlerinizde sıkıntı olabilir, parçalar çok ısınıyor olabilir veya darboğaz oluyor olabilir sizde.
Hayır, askine parçalar ısınmıyor, sorun falanda yok. Evet, GTA V iyi optimize edilmiş fakat abartmayın, bi Battlefield 1 kadar optimize edilmemiş.
Battlefield 1'de orta ayarlarda 75 FPS alırken GTA V'nin kasması bendede garip, en düşük ayarlara aldım ne denediysem olmadı, FPS 65'i zor görüyor.
Oyun dosyalarını yeniledim v.b fakat yok, aynı hala.
O sistemle o fpsyi alamaz, sizde demişsinizki 45-60 FPS, 60 FPS derseniz, adam sabit 60 anlayacak, hızlıca araba sürerseniz bu sistemle FPS 35-30'lara kadar düşer.
Darboğaz falanda olmuyor, işlemci en fazla %80'lere çıkıyor.
Ekleme; Oyunu 1080p değil, 1600x900 ( monitörümden dolayı ) 'da oynuyorum, ona rağmen.
Sistem gereksinim kısmı zaten sallayıp geçmişler adamlar. Q6600 nedir ya?
GTX 1050 Ti, i3 4170 ve 8 GB RAM sistemim var. Şu ana kadar CS:GO, FIFA 18, LOL, Tomb Raider, Empire Total War gibi oyunları ultra ayarlarda sorunsuz oynadım. Bu yüzden PUBG aldım. Nvidia Graphics 2 ayar ultra birkaç ayar orta ve diğer ayarları çok düşük olarak ayarlamış. Oyuna girdiğimde toplanma alanında 30-40 kişi görünce 40-60 FPS arası gidiyor. Uzaklaşınca 144 FPS bile aldığını gördüm. Oyun başladığında 70-80 ile başlayıp adam gördükçe veya oyun devam ettikçe FPS 50-70 arası sürekli inip çıktığı için zevk vermiyor. MSI Afterburner ile baktığımda RAM kullanımı maksimum 5 GB gördüm. GPU kullanımı genelde CPU kullanımının altında oluyor. CPU kullanımı genellikle 70-80 arası. Buna bir çözüm varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bazı arkadaşlar RAM'den kaynaklı olduğunu söyleyip Mem Reduct adlı programı önerdiler. Onun hakkında da bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim.
Tüm ayarları yazarmısın bana ? Bende aynı sistem var, 60 fpsden düşmüyorum, yardımcı olabilirim belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı