i3-5005U sistem Windows 11'e geçince yavaşladı

Efe Mustafa 321

Zeptopat
Yer
İzmir, Buca
Daha fazla  
Geçtiğimiz ay Windows 10'dan 11'e geçip deneyim dedim ancak sistemimin aşırı yavaşladığını fark ettim.

Sorun nedir? Windows 11'den mi kaynaklı mı, yoksa cihazın kendisinden mi?

Sistemimin özellikleri:
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz.
  • Takılı RAM: 4,00 GB.
  • Sistem tipi: 64-bit işletim sistemi, X64-tabanlı işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz ay Windows 10'dan 11'e geçip deneyim dedim ancak sistemimin aşırı yavaşladığını fark ettim.

Sistemimin özellikleri:
  • İşlemci: Intel(r) Core(tm) i3-5005U CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz.

Normalde Windows 11 daha hafif, acaba indirirken virüslü bir şey mi indirdiniz. Görev yöneticisinde işlemci ve ekran kartı % kaç kullanımda gözüküyor bakar mısınız?

İşlemcin düşük bir işlemci genel olarak sistemin zaten Windows 10 da bile yaval çalışır sistemin süşük aistem performansı istiyorsan 8.1'e geç oyun performansı istiyorsan 7'ye geç tavsiyem.

Sistemimin özellikleri:
  • İşlemci: Intel(r) Core(tm) i3-5005U CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz.

Sistemin gerçekten çok kotu kardes 4 GB RAM ıle en ıyı 8.1 Pro olur ıslemcısıde en ıyı Windows 10 olur ama RAM'dan bellek kullanımı cok olur senın için en ıyısı Windows 8.1 o bilgisayarla Windows 11 nasıl gectın buna bıle sasırdım senın için en ıyısı Windows 8.1 Windows 10'da gecme en az 6 GB RAM oldugunda Windows 10 gecersın.

Normalde Windows 11 daha hafif, acaba indirirken virüslü bir şey mi indirdiniz. Görev yöneticisinde işlemci ve ekran kartı % kaç kullanımda gözüküyor bakar mısınız?

Insider Preview'den indirmiştim. İşlemci %10 ekran kartı %0
Sistemin gerçekten çok kotu kardes 4 GB RAM ıle en ıyı 8.1 Pro olur ıslemcısıde en ıyı Windows 10 olur ama RAM'dan bellek kullanımı cok olur senın için en ıyısı Windows 8.1 o bilgisayarla Windows 11 nasıl gectın buna bıle sasırdım senın için en ıyısı Windows 8.1 Windows 10'da gecme en az 6 GB RAM oldugunda Windows 10 gecersın.

Zaten yakında RAM değiştirme planlarım vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı