Piyasadaki en iyi antivirüsün BitDefender olması

Malware.AI

Hectopat
Yer
Ankara/Yenimahalle
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 4800H, 8x2 3200 MHZ RAM. 512GB NVME SSD, NVIDIA 1650TI.
İnternet: Türknet 100 Download/50 Upload.
BitDefender fanboyu gibi gözükeceğim biliyorum ama değilim.
Son av-comparatives testlerine bakarsak en iyisi BitDefender. Yani performans ve false-positive dışında.

Business/Şirket testlerinde sonuçları:
İşte bazı sonuçları:
1716482489763.png

BitDefender hepsinde fulledi.
Bu testte ESET false-positive testinde “yıldızlı pass” yani pass* aldı.
Kaspersky ise 1 faıl ve diğerlerini geçti.

Bir başka test:
1716482561435.png

BitDefender yine fulledi.
ESET 3 tane “yıldızlı pass” yani pass* aldı ve 1 faıl.
Kaspersky ise fulledi.

Bir başka test:
1716482738949.png

Malware testinde BitDefender yine fulledi sadece 1 false-positive ile.
Kaspersky 0 false-positive fulledi.
ESET ise 0 false-positive ve 246 dosyadan sadece 1 tehdit kaçırdı.

Bir başka test:
1716482964860.png

Atp testinde BitDefender sadece 13 numaralı saldırıyı kaçırdı.
ESET ise 9 ve 10 numaralı saldırıları kaçırdı.
Kaspersky ise 5 ve 8 numaralı saldırıları kaçırdı.

Kullanıcı/Ev testlerinde sonuçları:
İşte bazı sonuçları:
1716483120825.png

Malware testinde BitDefender 10 false-positive ve %99.92 koruma ile Kaspersky'ı koruma olarak geçti %0.02 ile ancak Kaspersky'ın sadece 3 false-positive tespiti var. ESET %99.93 ile Kaspersky ve BitDefender'ı geçti false-positive sayısı BitDefender ile aynı.

Bir başka test:
1716483393316.png

Bu testin rapor halinde sonucu olmadığı için tek tek yazacağım. False-positive testi (özel)
Kaspersky en az false-positive tespit eden antivirüs oldu sadece 3 false-positive ile BitDefender 8 false-positive ile en az tespit eden 3. antivirüs oldu. ESET ise 10 false-positive ile en az tespit eden 6. antivirüs oldu.

Sonuçlar:
1716483517169.png

1716483536094.png

1716483559463.png

Bir başka test:
1716483603770.png

Atp testi ama kullanıcı için. Sonuçlar aynı yazmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Gerçekten false-positive fazla RAM kullanması dışında gerçekten en iyisi BitDefender. Birkaç sene öncesine kadar ESET hiç false-positive çıkarmazdı şimdi 10'a kadar çıkmış.
Sizce önümüzdeki senelerde hangi antivirüs lider olacak veya liderliği koruyacak?

Tüm testler av-comparatives sitesinde mevcuttur.

Son düzenleme:
Kaspersky ve Bitdefender dosya tespiti, davranış analizi ve sezgisel korumada en üstün Anti-Virüs'lerdir. Kaspersky; FP oranı, düşük kaynak tüketimi ve fiyat politikasından ötürü benim 1 numaralı tercihimdir. Bitdefender'ın koruması her ne kadar sıkılaştırılmış ve katı olsa da dediğim hususlardan ötürü ben tercih listemde 2.sıraya koyarım.

Sorunuza gelecek olursak, ben yine kaspersky ve bitdefender'ın önümüzdeki yıllarda keskin rekabetinin devam etmesini bekliyorum. Bekleyip göreceğiz.

Kaspersky ve Bitdefender dosya tespiti, davranış analizi ve sezgisel korumada en üstün Anti-Virüs'lerdir. Kaspersky; FP oranı, düşük kaynak tüketimi ve fiyat politikasından ötürü benim 1 numaralı tercihimdir. Bitdefender'ın koruması her ne kadar sıkılaştırılmış ve katı olsa da dediğim hususlardan ötürü ben tercih listemde 2.sıraya koyarım.

Sorunuza gelecek olursak, ben yine kaspersky ve bitdefender'ın önümüzdeki yıllarda keskin rekabetinin devam etmesini bekliyorum. Bekleyip göreceğiz.
Kaynak tüketimi konusunda bir şey diyemeyeceğim. Ama günümüzde 32GB RAM’lerin yaygınlaştığını hatta 64GB’a kadar çıktığına bakacak olursak ileride kaynak tüketimi bir sorun olmayacak veya sorun olarak görülmeyecek gibi.

Ayrıca aradaki False-Positive sayısının dikkate alınacak kadar fazla olduğunu sanmıyorum. Ancak BitDefender’ın veritabanından kesinlikle “gen.variant.lazy” kaldırmasını gerektiğini düşünüyorum. Çok yüksek oranda FP veriyor çünkü. Bir de arayüz güncellemesi iyi olurdu.

Ayrıca Kaspersky ile arasında dağlar kadar bütçe farkı var. Kaspersky daha büyük bir kuruluş o yüzden Kaspersky’ın BitDefender’dan bazı konularda daha iyi olması normal hatta olması gerekir. (Kaspersky’ın kazancı daha fazla)

Bu arada yanlış bilgi vermişim. BitDefender kullanmayalı çok uzun zaman oluyor 2024 sürümünde arayüz değişmiş galiba ve doğruysa çok iyi olmuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı