i3-5005U Sistem Windows 8.1'den Win 11'e geçilebilir mi?

samwt0

Femtopat
Daha fazla  
Laptopumda Windows 8.1 var ve Windows 11'e geçebilir miyim?
Sistem özellikleri: Windows 8.1 Pro 64-bit (6.3, Build 9600.
Intel(R) Core(tm) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
4 GB DDR3 RAM.
240 GB SATA SSD.
Sistemde rahatça kullanılır mı?

Kullanılır. RAM kullanımı azaltmak için bazı gereksiz hizmetleri devre dışı bırakmak yararına.

Bir sorum daha olacak, Bazı yerlerde Windows 11'de oyun performansının diğer sürümlere göre çok daha iyi olduğu falan konuşuluyordu Windows 11'e geçince performansta herhangi bir şekilde bir artış vesaire olur mu?

Laptopumda Windows 8.1 var ve Windows 11'e geçebilir miyim?
Sistem özellikleri: Windows 8.1 Pro 64-bit (6.3, Build 9600.
Intel(R) Core(tm) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
4 GB DDR3 RAM.
240 GB SATA SSD.
Sistemde rahatça kullanılır mı?

Açıkçası ben geçmeni önermem çünkü senin RAM miktarın ile Windows 11'in kullandığı RAM miktarı aynı ve oyun oynayacaksan RAM sıkıntısından oyun kasabilir. Açıkçası bunu yaparsan ve oyun oynarsan acayip düşük RAM isteyen oyunlar oynamak zorunda kalabilirsin. Bu sadece RAM üzerinden başka şeylerde olabilir.

Bir sorum daha olacak, bazı yerlerde Windows 11'de oyun performansının diğer sürümlere göre çok daha iyi olduğu falan konuşuluyordu Windows 11'e geçince performansta herhangi bir şekilde bir artış vesaire olur mu?

Ben buna kesin cevap veremem. Olabilir de olmayabilir de.
i5 2430M ile 7, 8, 10, 11 işletim sistemleri denemiştim. Hiç FPS farkı olmamıştı.

Açıkçası ben geçmeni önermem çünkü senin RAM miktarın ile Windows 11'in kullandığı RAM miktarı aynı ve oyun oynayacaksan RAM sıkıntısından oyun kasabilir. Açıkçası bunu yaparsan ve oyun oynarsan acayip düşük RAM isteyen oyunlar oynamak zorunda kalabilirsin. Bu sadece RAM üzerinden başka şeylerde olabilir.

Windows RAM miktarına gore optimize ediyor. Orneğin 2 GB RAM'in var. Windows bunun 1 GB'ı kullanır.

Ben buna kesin cevap veremem. Olabilir de olmayabilir de.
i5 2430M ile 7, 8, 10, 11 işletim sistemleri denemiştim. Hiç FPS farkı olmamıştı.

Windows RAM miktarına gore optimize ediyor. Orneğin 2 GB RAM'in var. Windows bunun 1 GB'ı kullanır.

Öyle diyorsunuz fakat Windows 11 yeni nesil bir işletim sistemi ve en az 4 GB RAM istiyor fakat Windows 10 1-2 GB arası RAM istiyordu ve bu Bite göre değişiyordu fakar bunda tek seçenek var

Öyle diyorsunuz fakat Windows 11 yeni nesil bir işletim sistemi ve en az 4 GB RAM istiyor fakat Windows 10 1-2 GB arası RAM istiyordu ve bu Bite göre değişiyordu fakar bunda tek seçenek var

64 Bit için demiştim. Bana gore 10 ve 11'nin arasında fark yok.
Debloat yapsa 4 GB RAM hayli hayli yeter. Eski sistemimde boşta 1 GB kullanılıyordu bende.

64 Bit için demiştim. Bana gore 10 ve 11'nin arasında fark yok.
Debloat yapsa 4 GB RAM hayli hayli yeter. Eski sistemimde boşta 1 GB kullanılıyordu bende.

Fark yok çünkü her şey aynı değişen şey sistem özellikleri ve kullanıcının RAM'i istenen RAM miktarı ile aynı olduğu için o sistem stabil çalışmaz.

Geri
Yukarı