i3-6006U sistemle Windows 11'e geçilebilir mi?

ralinus

Centipat
Daha fazla  
RAM
4,00 GB
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD PLUS 240GB
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3-6006U CPU @ 2.00GHz 2.00 GH
ISO olarak Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum sizce herhangi bir sorun falan yaşar mıyım? Çünkü bu zamanlarda Windows 10 sıkmaya başladı Windows 11'i deneyimlemek istiyorum.

Son düzenleme:
Windows 10 sıktıysa Windows 8.1 öneririm. Zira 4 GB RAM ile Windows 11'de problem yaşayabilirsiniz. Bu arada 8. nesilden düşük intel işlemciler Windows 11 desteklemiyor diye biliyorum. Windows 8.1 Home Single Language öneririm.

ISO olarak Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum sizce herhangi bir sorun falan yaşar mıyım? Çünkü bu zamanlarda Windows 10 sıkmaya başladı Windows 11'i deneyimlemek istiyorum.
Sİsteminiz windows 11 için düşük kalıyor ben i7 işlemciyle bile çok fazla fps/performans düşüşü yaşadım geçebilirsiniz fakat önermem pişman olursunuz

Windows 10 sıktıysa Windows 8.1 öneririm. Zira 4 GB RAM ile Windows 11'de problem yaşayabilirsiniz. Bu arada 8. nesilden düşük Intel işlemciler Windows 11 desteklemiyor diye biliyorum. Windows 8.1 Home Single Language öneririm.

Windows 11'e arkadaşın sistemi gibi bir kötü sistemle geçtim diyebilirim. Rufus sayesinde TPM ve Güvenli Önyüklemeyi kaldırmak gerekiyor, herhangi sorun yaşamadım şu an.

Şu an bir uygulamadan da sistem özelliklerine falan baktım sadece işlemci desteklemiyor diye görüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40,2 KB · Görüntüleme: 40
Sİsteminiz windows 11 için düşük kalıyor ben i7 işlemciyle bile çok fazla fps/performans düşüşü yaşadım geçebilirsiniz fakat önermem pişman olursunuz
Denemekten zarar gelmez. Senin işlemcin benimkinin yanında güçlü olmasına rağmen kasma yapıyor. Bende kasar diye bekledim. Ancak bende Cinebench R23 testinde +100 pts artış ve Windows 10'dan daha stabil şekilde çalışıyor. Tek dezavantaj olarak diyebileceğim şey RAM kullanımı 200-300 MB arttı o kadar.
Şu an bir uygulamadan da sistem özelliklerine falan baktım sadece işlemci desteklemiyor diye görüyorum.
Herhangi birşey olucağını sanmıyorum. Senin sistemde kullananlar var çünkü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki yöntemi deneyebilirsin.

Geri
Yukarı