İ3 6098P, Evga GTX 950 Sistem İncelemesi

Herkese merhaba.

Toplayalı henüz 2 hafta oldu maliyeti 2220 TL.

Xigmatek Ares 1701 Calibre 600W +80 sertifikalı güç kaynağına sahip kasa.
İntel İ3 6098P işlemci
Evga GTX 950 SSC ekran kartı
8 GB DDR4 2400 MHz CL14 RAM
MSI h110m pro vd 2133 MHz anakart
1 TB Seagate HDD

Kasa

Kasa görünüm olarak hiçte şık olmayan bir yapıya sahip. Yanında 8 cm arka fanla beraber geliyor. 275 TL gibi bir fiyatı vardı. Bu fiyata karşın tek avantajı 600w +80 güç kaynağı barındırması. Genel olarak memnunum.

İşlemci

Yanında gelen stok fan korkutuyor olabilir ama ben şuana kadar bir eksisini görmedim güzel soğutuyor.

Ekran Kartı

Üstteki işlemciyle kesinlikle dar boğaz yapmıyor. Birçok kişinin aklında bu soru vardı. Tüm oyunlarda test ettim yakında resim ve fps değerlerini atacağım.

Anakart

Fiyatına göre çok beğendiğim bir ana karttır. 8 tane usb 2.0 4 tane USB 3.0 barındırıyor. VGA ve DVI girişlerine sahip.

Diğer ürünleri yazmaya gerek duymadım. Oyunlarla birlikle aldığım FPS değerlerinin videosunu bugün çekip ekleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce kaç yıl gideri var bende sizin cevapladığınız konudan caydım ve i3 6100 ve Evga GTX 950 SSC toplamak istiyorum.

Kişiden kişiye kullanım şekline, zevkine göre değişir bu süre. Misal CSGO, LOL türevi fazla grafik detayı istemeyen online oyunlar oynayanlara uzun süre yeter. Oyunu oynatsında grafik önemli değil dersende uzun bir süre işini görür. Bu şekilde düşünenlere bence 3 yıl idare eder. Daha sonra yemediği zaman işlemciyi i7 6700 yapar ekran kartı yeni mimari alınıp ömrü dahada uzatılabilir.

Kişiden kişiye kullanım şekline, zevkine göre değişir bu süre. Misal CSGO, LOL türevi fazla grafik detayı istemeyen online oyunlar oynayanlara uzun süre yeter. Oyunu oynatsında grafik önemli değil dersende uzun bir süre işini görür. Bu şekilde düşünenlere bence 3 yıl idare eder. Daha sonra yemediği zaman işlemciyi i7 6700 yapar ekran kartı yeni mimari alınıp ömrü dahada uzatılabilir.
Ayar kısarak bu süreyi arttırabiliriz öyle değil mi? Misal 5 yıl falan ayar kısarak gider mi?

Ayar kısarak bu süreyi arttırabiliriz öyle değil mi? Misal 5 yıl falan ayar kısarak gider mi?
Oynadığınız oyuna göre evet tabi ki. Biz burda 1080p çözünürlükten konuşuyoruz ve süreyi ona göre hesaplıyoruz, siz derseniz ki "ayar kısmam yetmediğinde çözünürlük kısarım sıkıntı değil" o zaman 5 yıldan da uzun gider. Fakat uzun süre kullanım için alıyorsanız h110m değil de b150m bir anakart almalısınız bence.

Herkese çok teşekkür ederim

8 Tane Usb 2.0, 4 tane usb 3.0? Yazım yanlışı oldu galiba 2 tane Usb 3.0, 4 tane usb 2.0 var. Hayırlı olsun.

Çok haklısınız. Şuan baktım dediğiniz gibi fakat sitesinde konudaki gibi yazıyor. Sitenin yalancısıyım. Yalnız kasada da 1 tane 3.0 1 tane 2.0 var.

Full HD monitörüm maalesef aldıktan 15 gün sonra parazit hatası verdi para iadesi veya sıfır değişim alacağım. Teslim alınca oyun testleriyle birlikte resimlerini atarım. Yalnız bir konuda konuşmak istiyorum vatan bilgisayar montajı çok güzel yapmış ama usb bölgelerini biraz sarsmış gibi bazı portlar yamuk duruyor da :)

Sistemimiz çok yakın hemen hemen aynı. Ben çok memnun kaldım. Umarım senide oldukça memnun eder. Hayırlı olsun (y).

Çok teşekkür ederim dostum. Bende çok memnunum şuan. Her oyunu açıp oynuyorum. Bir oyun çıkacakta kaldırmaz diye bir korkum yok. 2 yıl boyunca çıkacak tüm oyunları kaldıracağına inanıyorum. Low'da bile olsa kaldıracak diye umut ediyorum :) Bu arada senin monitörün HD mi ? İncelemene baktım da :)

Çok teşekkür ederim dostum. Bende çok memnunum şuan. Her oyunu açıp oynuyorum. Bir oyun çıkacakta kaldırmaz diye bir korkum yok. 2 yıl boyunca çıkacak tüm oyunları kaldıracağına inanıyorum. Low'da bile olsa kaldıracak diye umut ediyorum :) Bu arada senin monitörün HD mi ? İncelemene baktım da :)
Benim monitör 1366x768. Zaten bu yüzden bu kadar uçuk ayarlarda oynuyorum oyunların tamamını :D.

Hayırlı olsun, bol fps'li oyunlar dilerim :)

Çok teşekkür ederim arkadaşım :)

Benim monitör 1366x768. Zaten bu yüzden bu kadar uçuk ayarlarda oynuyorum oyunların tamamını :D.

Bende bu hafta 1600*900 monitör alacağım. Bu çözünürlükte gayet iyi bence hiç tadından eksilmiyor. Ayrıca GTX 950'ye bu çözünürlükler daha çok yakışıyor bence. Şuan bende hd kullanıyor 1366*768 gayette güzel :)

Hayırlı olsun bol fps'li günler. Oyun testlerini ve kasa resimlerini bekliyoruz.

Resimleri eklemek istiyorum fakat ''dosyanız yüklenirken bir hata oluştu'' yazıyor. Kriz sebebi yemin ederim. Neden hizliresim gibi sitelerden olmuyor anlamış değilim yahu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı