İ3 6098P, Evga GTX 950 Sistem İncelemesi

Herkese merhaba.

Toplayalı henüz 2 hafta oldu maliyeti 2220 TL.

Xigmatek Ares 1701 Calibre 600W +80 sertifikalı güç kaynağına sahip kasa.
İntel İ3 6098P işlemci
Evga GTX 950 SSC ekran kartı
8 GB DDR4 2400 MHz CL14 RAM
MSI h110m pro vd 2133 MHz anakart
1 TB Seagate HDD

Kasa

Kasa görünüm olarak hiçte şık olmayan bir yapıya sahip. Yanında 8 cm arka fanla beraber geliyor. 275 TL gibi bir fiyatı vardı. Bu fiyata karşın tek avantajı 600w +80 güç kaynağı barındırması. Genel olarak memnunum.

İşlemci

Yanında gelen stok fan korkutuyor olabilir ama ben şuana kadar bir eksisini görmedim güzel soğutuyor.

Ekran Kartı

Üstteki işlemciyle kesinlikle dar boğaz yapmıyor. Birçok kişinin aklında bu soru vardı. Tüm oyunlarda test ettim yakında resim ve fps değerlerini atacağım.

Anakart

Fiyatına göre çok beğendiğim bir ana karttır. 8 tane usb 2.0 4 tane USB 3.0 barındırıyor. VGA ve DVI girişlerine sahip.

Diğer ürünleri yazmaya gerek duymadım. Oyunlarla birlikle aldığım FPS değerlerinin videosunu bugün çekip ekleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@sergenatalmis Bana kalırsa da öyle. Giriş seviyesi bir ekran kartı 1080P de daha düşük çözünürlüklerde daha mutlu ediyor.

Aynen çok haklısın :) an itibariyle 1600*900 Dell E2014H monitör siparişini vermiş bulunmaktayım. Bu arada şu konuya neden resim yükleyemiyorum ''Dosyanız yüklenirken bir hata oluştu'' diyor. Çok sinir oldum yahu. 1 mb altına indirdim boyutu yinede olmuyor.

Sanırım öyle yapacağım. Yarın veya çarşamba günü yaparız artık :)
Beklemedeyiz ayrıca açtığınız konuya etiketler iseniz çok memnun olurum. Mümkün ise testleri kendi 1600x900 monitörünüz ile yapıktan sonra DSR ile 1080p olarak da yapma imkanınız olursa çok memnun olurum. Çünkü bunun bire bir aynısını toplamayı düşünmekteyim ve monitörüm Full HD. :)

Beklemedeyiz ayrıca açtığınız konuya etiketler iseniz çok memnun olurum. Mümkün ise testleri kendi 1600x900 monitörünüz ile yapıktan sonra DSR ile 1080p olarak da yapma imkanınız olursa çok memnun olurum. Çünkü bunun bire bir aynısını toplamayı düşünmekteyim ve monitörüm Full HD. :)

Hocam ben FHD monitörle 10 gün kullandım bu sistemi. Emin olun hiç bir oyunda sıkıntı çıkarmadı. Gta'yı yine yüksekte oynadım The Witcher 3 yüksekte oynadım. Yani bir sıkıntı yok zaten 1600*900'le 1920*1080 arasında pek bir fark yok. 5-10 fps fark edecek. Onuda benim testlerin üstüne eklersin. Bu arada yapacağım testteki oyunlar şu şekilde.

Gta 5
The Witcher 3
Crysis 3
Far Cry 4
Mortal Kombat X
Mad Max
Street Fighter 5
Fifa 16
Lords Of The Fallen
Nba 2K16

Hocam ben FHD monitörle 10 gün kullandım bu sistemi. Emin olun hiç bir oyunda sıkıntı çıkarmadı. Gta'yı yine yüksekte oynadım The Witcher 3 yüksekte oynadım. Yani bir sıkıntı yok zaten 1600*900'le 1920*1080 arasında pek bir fark yok. 5-10 fps fark edecek. Onuda benim testlerin üstüne eklersin. Bu arada yapacağım testteki oyunlar şu şekilde.

Gta 5
The Witcher 3
Crysis 3
Far Cry 4
Mortal Kombat X
Mad Max
Street Fighter 5
Fifa 16
Lords Of The Fallen
Nba 2K16
Sabırsızlıkla beklemedeyim hocam. Far Cry 4 oyuna girerken sorun çıkartıyor mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı