i3-6098P sistemde Windows 8.1 desteği kesilince ne yapılmalıdır?

Adam_88

Hectopat
Makaleler
3
RAM
DDR4 4 GB RAM
SSD veya HDD modeli
WDC Blue HDD 7200 RPM
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6670
Anakart
H110M-PRO-VD
İşlemci
6. nesil i3-6098P
Sistem Windows 8.1 destekliyor en yüksek. Sistemim Windows 10 kurarsam RAM kullanımı %70. Şimdi ben bu sisteme sağlam bir antivirüs kursam güvenlik güncelleştirmelerinin yerine geçer mi? Aslında güncelleme yaptığım yok. Desteğinin kesilmesindede bir sorunum yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem Windows 10'u çalıştırabilir. Sadece 4 GB RAM güncel oyunlarda sıkıntı yaratabilir ve SSD olmadığı için yavaşlık yaşayabilirsiniz.

Windows 10 LTSC kurun.
İşlemci desteği var Windows 10'a.

Bu sistem Windows 10'u çalıştırabilir. Sadece 4 GB RAM güncel oyunlarda sıkıntı yaratabilir ve SSD olmadığı için yavaşlık yaşayabilirsiniz.

Hayır hayır sorun 4 GB RAM ve HDD'de başlıyor. Hiç birini de alamam bu kurla.

Hayır sorun 4 GB RAM ve HDD'de başlıyor. Hiçbirini de alamam bu kurla.
Yaklaşık 4 GB RAM ve HDD ile Windows 10 kullandım. Çok bellek kullanmayan oyunlar, internette gezinme vs. için yeterli oluyor. Aynı şekilde HDD'de de kullanılmayacak kadar kötü değil, biraz yavaş oluyor o kadar. Cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz yani.

Yaklaşık 4 GB RAM ve HDD ile Windows 10 kullandım. Çok bellek kullanmayan oyunlar, internette gezinme vs. için yeterli oluyor. Aynı şekilde HDD'de de kullanılmayacak kadar kötü değil, biraz yavaş oluyor o kadar. Cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz yani.

Kararımı verdim desteği kesilse banane kullanmaya devam edeceğim.

Zaten Windows 10 tasarımını çok modern diye sevmiyorum.

Kararımı verdim, desteği kesilse de kullanmaya devam edeceğim.
Desteğin kesilmesine henüz vakit var. 10 Ocak 2023 tarihinde destek sona erecek. O güne kadar para biriktirip 128 GB veya 256 GB SSD takviyesi yapmaya çalışabilirsiniz. Düşünürseniz SSD önerileri için ise yeni bir konu açabilirsiniz.

Desteği kesilmesi çok sorun değil. İleride Chrome vs desteğini kesecek. Ama vakit alır daha. Chrome, Firefox, Edge vs çalıştığı güncellediği sürece devam edin Windows 8.1'e. Şiştiği zaman format atın.

Geri
Yukarı