İ3 6100 İle R9 390 Darboğaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sınır 950 değil. İsteyen GTX 980 takar. Ama işlemciyi yoran oyunlarda dar boğaz yapar.

Arkadaşım, yanlış bilgi veriyorsunuz derken 3 hatta 5 kere düşünün. Bilgisizliğin o kadar net ki İ3 6100 gibi bir işlemci için Gtx 950' ye bile darboğaz yapar diyorsun. Darboğaz nedir araştırın. Bayramlık ağzımı açtırmayın.
Gülüyorum. :) O videoyu izle aynen senin dediğin ifadeyle tam olarak (Dar boğaz yapıyor.) seklindeki açıklamayı sitenin editörlerinden duyabilirsiniz.

Ben sürekli yapar demiyorum. zaten sürekli yapsa editörler verdiğim linkteki sistemi toplamazdı. Ama aşağıdaki yorum tamamen mantıksız ve yanlış bilgi. bazı oyunlarda yapıyor gta v oyun değilmi? yeni gelecek oyunlar gta v den daha çok işlemcide kullanabilir. Sınır gtx 950 dir ve konu başlığındaki kartların tamamıyla dar boğaz yapar.

Darboğaz nedir araştırın. Daha fazla yorum yapmayacağım. i3 6100' en güçlü ekran kartlarıyla bile kullanılabilir. Gtx 950' ye sınır demeniz cahillikten başka bir şey değil.

bottleneck i3 6100.PNG

Bol keseden atmak kolay, kaynak göster desem kem küm edersin.

Sınır 950 değil. İsteyen GTX 980 takar. Ama işlemciyi yoran oyunlarda dar boğaz yapar.

Gtx 950'de işlemci hep %90'ın üzerinde daha fazla performansla GTX 980 diyorsunuz bu başlık çok eğlenceli bir hal aldı. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin %90 kullanılmasını darboğaz sanıyorsunuz, ben kime ne anlatıyorum ki, iyi forumlar.
%90 kullanılmasına darboğaz demiyorum anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz. GTX 950 ile %90 bazı oyunlarda %100 bazılarında darbogaz yapıyor. GTX'de böyleyken başlıktaki kartlarla yapmaz diyorsunuz bu komik.

Neden yanlış ifade biliyor musun ? İşlemciye yüklenen oyunlarda dar boğaz yapacağı için. Bu ayrıntıyı unutmuş. Bu arada, Seni mutlu edebildiysek ne mutlu bize o_O
Dostum GTX 950 sınır diyorum işte. Eğer bazı oyunlarda darboğaz yapıyorsa sınırdır. Sınır GTX950 oluncada dolayısıyla başlıktaki bütün kartlarla da darboğaz yapar. Anlıyor musunuz? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
%90 kullanılmasına darboğaz demiyorum anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz. gtx 950 ile %90 bazı oyunlarda %100 bazılarında darbogaz yapıyor. gtx de böyleyken başlıktaki kartlarla yapmaz diyorsunuz bu komik.

Tamam güzel kardeşim. İntel ve Nvidia' nın CEO' suna eğer görürsen de ki, i3 6100, Gtx 950' ye darboğaz yapıyor çünkü işlemci kullanımı %90' nın üstüne çıkmış. Emin ol adamlar nereleriyle güleceklerini şaşırır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı