Çözüldü i3 7100 GTX 1050 Red Dead Redemption 2 kasma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ergencokur

Hectopat
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi RDR2DE kasma sorunu yaşıyorum en düşük ayarda ve 720P'de 30 FPS altına.
Düşüyor çoğu zaman exstra olarak 2 GB RAM kullanılabilir VRAM bölümünde 1600 MB civarı gözüküyor(VRAM'ın hepsini kullanamıyorum). Bunun sebebi nedir?

Sistemim=

Intel Core i3 7100 3.90 GHz 4CPU.
MSI GTX 1050 Gaming 2X overclock Edition 2 GB.
8 GB RAM 2133MHz CL15.
MSI H110M PRO VD Plus.

Çözüm
Öyle de demeyelim. Bu tarz cevap verenlere üsluba uygun ve sonlandırıcı cevap vermek daha iyi. Hayırlı olsun, keyifli Morgan'lar. 😅
İstediğiniz videoyu izleyebilirsiniz fakat işin üzücü ve gerçek tarafı 2C/4T bir işlemci RDR2 için yeterli değil. Aynı şey ekran kartınız içinde geçerli. Belirtilen "minumum CPU gereksinimleri" kısmında Intel tarafında da i5-2500K var ki oda yine i3-7100'den daha iyi. Ve yine GTX 770 1050'den bir tık değil bir kaç tık daha iyi bir ekran kartı. Madem aynı performanstalardı neden minimum gereksinimlere 1050 yerine 770 yazdılar? Ortada olan bir şeyi neden öyle değilmiş gibi göstermeye çalışıyorsunuz anlamadım.

senin mantığınla gidecek olursak niye fx 6300 yerine r3 1200 koymadılar böyle saçma birşeymi var ?
amd tarafında da dikkatli bakarsan minimum da r9 280 görüceksin bu parçalar hemen hemen aynı segmentteki cpu ve gpu lar olduğu için bunlara yer verlmiş
ekstra olarak bir kaç ay önce açtığım konuya bakarak anlarsın dostum donanımlardan anlamadığını
bu kadar belli etme sonunda üzülürsün

Dostum ekran kartın yetersiz açabilidiğine dua et bence :) oyunda zaten sorunlar var bi de o ekran kartının artık zamanı da geçti şu an en düşük seviyede ki pclerde 1050 veya 1050 ti var ve bence şu an rx serisi bakabilirsin 1650 super de güzel ama sorunlar yaşarsın yani red dead için bence en güzeli rtx serisi :)

destekleyen ekran kartlarının listesini atsana o zaman ?
Zaten GTX 1060 zor kaldırıyor. GTX 1050 fazla umut beklenmez.
Yine de atayım bu resmi içinde GTX 1050-1050 Ti var mı bakayım.
2019-11-06-image.png

HIGH VE MEDIUM ayarlarda kaldıramıyor.(GTX 1050-1050 Tİ) Ancak LOW da kaldırır.(720P)

Son düzenleme:
Zaten GTX 1060 zor kaldırıyor. GTX 1050 fazla umut beklenmez.
Yine de atayım bu resmi içinde GTX 1050-1050 Ti var mı bakayım.
Eki Görüntüle 501980
HIGH VE MEDIUM ayarlarda kaldıramıyor.(GTX 1050-1050 Tİ) Ancak LOW da kaldırır.(720P)
peki basit bir soru rockstar tarafından onaylımı bu gpu lar ?
ve ek bilgi daha gtx 960 1050 ile eş değer bir kart hatta güç tüketim bakımından gtx 1050 çok daha performanslı attığım videodan da anlaşılacağı gibi düşük grafik ayarlarında gayet 50 fps yukarısı stabil değerler verebiliyor

video zamanı(8:38 720p )
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

peki basit bir soru rockstar tarafından onaylımı bu gpu lar ?
ve ek bilgi daha gtx 960 1050 ile eş değer bir kart hatta güç tüketim bakımından gtx 1050 çok daha performanslı attığım videodan da anlaşılacağı gibi düşük grafik ayarlarında gayet 50 fps yukarısı stabil değerler verebiliyor

video zamanı(8:38 720p )
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Siz de gidin low da 720P oynayın. Attığın video adamın işlemcisi güçlü ondan dolayı yüksek fps alıyor.

Siz de gidin low da 720P oynayın. Attığın video adamın işlemcisi güçlü ondan dolayı yüksek fps alıyor.
hem işlemcinin hemde diğer bileşenlerin güçlü olduğunun farkındayım asıl ana konu 1050 nin yetersiz bir kart olmadığını vurgulamamdı ama anlamamışsın... ayrıca videodaki cpu kullanımına bakarak da işlemcinin yorulmadığını rahatlıkla anlayabilirsin işlemcinin yüksek olması çok büyük bir fark yaratmayacaktır gpu %99 da tam beslenirken cpu %40 ve 50 lerde geziniyor

hem işlemcinin hemde diğer bileşenlerin güçlü olduğunun farkındayım asıl ana konu 1050 nin yetersiz bir kart olmadığını vurgulamamdı ama anlamamışsın... ayrıca videodaki cpu kullanımına bakarak da işlemcinin yorulmadığını rahatlıkla anlayabilirsin işlemcinin yüksek olması çok büyük bir fark yaratmayacaktır gpu %99 da tam beslenirken cpu %40 ve 50 lerde geziniyor
Hocam hala aynı şey söylüyorsun. Kart bu yıl yetersiz kaldı öldü gitti. Onu alacak olanlar gidip 2x üstü rx 570 alıp medium da oynar.

Geri
Yukarı