i3 7100 ve 1070 Ti sistem açılmıyor

0PolatCan0

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim. Bugün bilgisayarımı açık bırakıp bir yere gitmiştim bir süre sonra geldiğimde bilgisayarı kapalı durumda buldum. Sonra elektrikler gitti herhalde diye tekrar başlatmaya çalıştım lakin ne ışık yandı ne de fanlar döndü. Bilgisayarı açtım baktım biraz kabloları kontrol ettim. Ve güç kaynağından şüphelendim sonra ölçü aleti ile güç çıkışlarını kontrol ettim. Güç kaynağının fişinde bir problem yoktu. Sonra 20+4 kablosuna baktığımda herhangi bir akım söz konusu değildi. Ve diğer kabloları da aynı şekilde kontrol ettim. Tam emin olamasam da başka şeylere de ihtimal vermek mantıksız geliyor. Technopat üyelerinin de fikrini almak istedim. Sizce sorun güç kaynağından mıdır?

Güç kaynağı: Cooler Master MasterWatt 700W
Anakart: MSI H110M PRO VD
İşlemci: i3 7100
Ekran kartı: MSI Armor GTX 1070 Ti
RAM: Corsair Value Select 8 GB 2133MHz DDR4 ve G.Skill Aegis Series 2133MHz 8 GB DDR
Sabit disk: Seagate Barracuda 1TB

Sorunun güç kaynağında olduğunu sanmıyorum. Bileşenleri farklı bir bilgisayarda deneyin.

Bu gün güç kaynağını bilgisayarcıya götürdüm ve güç kaynağını farklı bileşenlerde test etti. Güç kaynağının bilgisayarı çalıştırmadığını fakat akım olduğunu ama az olduğunu söyledi. Bunun üzerine ben de hazır elimde garantisi varken garanti kapsamında aldığım yere teslim ettim. İlgilendiğin için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı