Çözüldü i3 8100, RX 580 Mojave Kurulumda Takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Öncelikle space tuşuna Clover ana ekranına gelip basınız ve ardından slide=0 eklemeyi deneyiniz (işaretleyin). Ve ayrıca size önermiştim:

Öncelikle space tuşuna Clover ana ekranına gelip basınız ve ardından slide=0 eklemeyi deneyiniz (işaretleyin). Ve ayrıca size önermiştim:
Gelebildiğim en uzun yerde aldığım hata
"using 16384 buffer headers and 10240 cluster IO buffer headers"
Başka portlarda denedim. Downgrade de BIOS ayarları değişmiyor değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Downgrade yapınca BIOS ayarları değişebilir. Kontrol ediniz. O takılma bizzat benim ve çevremdeki kişilerin anakartlarında yaşandı son dönemde. Son çare BIOS downgrade.
Buradaki Configi sabitlediğim config ile değiştirdim. Inject ATI yapıp deneyeceğim. Lakin burada direkt Apple logosu ve dolan bir bar var. Bu bar en sonuna geldiğinde beklemem lazım mı ?

Clover ekranında -v yani verbose vererek açın çıktıları bizim ile paylaşın. (Boşluk tuşuna basarak.)

O bar dolduğu için ilerleme kaydediyorum sanmıştım ama aslında aynı hatalar random olarak tekrar ediyor. Bu arada Inject ATI kısmında ekran kartımın 580 değil de 480 olarak gözükmesi normal mi? Son çarem downgrade mi kaldı şimdi?

Clover ismen yanlış görebilir ama önemli olan macOS çalışırken düzgün gelmesi. Downgrade deneyebilirsiniz. Sorumluluk size aittir BIOS yüklerken.

Sürekli takıldığım yer;
"using 16384 buffer headers and 10240 cluster IO buffer headers"
Tükendim. RX için verilen config ile de denedim sonuç aynı. InjectATI'yi tikleyip, tiklemeden denedim sonuç olarak şurayı bir türlü geçemedim.
Downgrade atıyorum, hangi sürüme çekmeliyim?

İlk sürümüne downgrade'ledim. Aynısı gibi yaptım yine ayarları ve deli gibi ilerledim ancak gri ekran geldi ve kaldı bomboş. 5 ila 10 dakika arası bekledim hiçbir şey gelmediği için res attım şimdi USB'yi temiz tekrar yazdıktan sonra end seed alırsam rehberinizdekileri uygulayacağım. Yaptığım tek hata belki de diğer portlar ile denememek oldu ama siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Beklemeli miydim orada?

USB / Kext / Other içerisindeki dosyaları masaüstüne yedekle. Sonra buradan fake.smc, WhateverGreen.kext ve USBInjectAll.kext dosyaları hariç hepsini silip dene.
Yazdıktan sonra deneyeceğim
USB / Kext / Other içerisindeki dosyaları masaüstüne yedekle. Sonra buradan fake.smc, WhateverGreen.kext ve USBInjectAll.kext dosyaları hariç hepsini silip dene.
Ama gri ekranda kalma sebebi sürekli Configlerle falan oynadık ya ondan değil midir, şimdi temiz denesem yine kalır mı ki aynı yerde?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı