i3 8100 sistem drop sorunu

emree11122

Decapat
Sistemim.

ASUS Z-370P anakart.
i3 8100.
RX 460 4 GB.
600W Aerocool PSU.
8 GB Crucial 2400 MHz.
128 SSD.
500 HDD.
ASUS 18.5 vs197DE monitör(HDMI dönüştürücüyle kullanıyorum)

Tüm oyunlarda aşırı kasma oluyor. Ekran kartını son sürüme güncelliyorum, kasmalar çok az azalıyor ama yine oynanmayacak şekilde. FPS daha önceki gibi onda bir değişme yok ama, sürekli kasmalar mevcut. Diğer tüm driverlar güncel. Anakartı yeni aldım, BIOS güncellenmesi lazım herhalde onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Daha doğrusu sorunum anakart mı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim.

ASUS Z-370P anakart.
i3 8100.
RX 460 4 GB.
600W Aerocool PSU.
8 GB Crucial 2400 MHz.
128 SSD.
500 HDD.
ASUS 18.5 vs197DE monitör(HDMI dönüştürücüyle kullanıyorum)

Tüm oyunlarda aşırı kasma oluyor. Ekran kartını son sürüme güncelliyorum, kasmalar çok az azalıyor ama yine oynanmayacak şekilde. FPS daha önceki gibi onda bir değişme yok ama, sürekli kasmalar mevcut. Diğer tüm driverlar güncel. Anakartı yeni aldım, BIOS güncellenmesi lazım herhalde onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Daha doğrusu sorunum anakart mı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Windows'un arama kısmına gelip "Güç ve uyku ayarları" yazıp çıkan seçeneğe tıklayın. Daha sonra açılan pencerede "Ek güç seçenekleri" seçeneğini bulup ona tıklayın. Bilgisayarınızın "Yüksek Performans veya Nihai Performans" modunda olduğunu doğrulayın.

Windows'un arama kısmına gelip "Güç ve uyku ayarları" yazıp çıkan seçeneğe tıklayın. Daha sonra açılan pencerede "Ek güç seçenekleri" seçeneğini bulup ona tıklayın. Bilgisayarınızın "Yüksek Performans veya Nihai Performans" modunda olduğunu doğrulayın.
Yaptım herhangi bir değişiklik olmadı . Biosuda güncelledim bu arada.
Ekran kartından şüpheleniyorum ama sorun ekran kartında olsa fps de fark olur. Yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı