i3 8100 ve RX 470 tabanlı sistem kapanma sorunu

Ragruai

Centipat
Arkadaşlar benim sistemim.
Ekran kartı: MSI RX 470 4 GB 256 Bit.
Anakart: Gigabyte B360-M.
İşlemci: i3 8100.
RAM: G.Skill 2x4 GB DDR4 2800 MHz CL16.

Bu şekilde.
Şu an PC'de şöyle bir sıkıntım var. İşlemci derecesi gayet ideal ve hiçbir sıkıntı yok. Güç kaynağım 500W 80 Plus bir güç kaynağı. Fakat ben Star Wars Battlefront 2
veya başka oyunlar oynarken PC bir anda kendisini kapatıyor. Mavi ekran veya "PC'niz kapanıyor" gibi bir yazıda çıkmıyor. Direkt kapıyor kendisini.
Sistemim güçlü olmasına rağmen PUBG Lite'ta kendisini kapatıyor. Apex Legends'ta kapatıyor. Batman Arkham Knight az oynatıp kapatıyor.
Fakat CS:GO veya LOL oynarken böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Ama şöyle bir husus var CS:GO'da Low settings'te 120 veya savaş içindeyken 90 FPS alıyorum.
Oyun oynarken işlemci sıcaklığı maks 55 derecede falan oluyor benim gördüğüm Kadarıyla coretemp adlı uygulamadan bakıyorum. Fakat boşta hiçbir şey yapmadan PC 20 dk falan açık olsun ekran kartı sıcaklığı yine de artıyor. Mesela şu an maks 53 derece olmuş. GTA 5 oynarken oyun kasmıyor ama düşük FPS aldığımın farkında olabiliyorum. Online oynuyorum savaş olsa bile PC kendisini kapatmıyor. Arkadaşlar sorunun en azından ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Ona göre hareket etmek istiyorum.

Ekran kartının sıcaklığı artıyor olabilir. Kapanan oyunlardan birini oynarken MSI Afterburner fotoğrafı atın tüm bilgiler açık olsun. Bir 5 dakika oynayın ama hemen atmayın fotoğrafı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı