i3 8100 ve GTX 1060 Battlefield 1 Düşük Performans

Şu anda RAM fiyatlarına bakıyorum da, öyle bir işe girişirsem şu anda zorluk çekebilirim. Aynı RAM 'den bir adet daha satın alırsam bana yeter diye düşünüyorum. Herkese yorumları için çok teşekkür ediyorum. @RossKemp Size de ayrı teşekkür ederim yorumunuz için.

Ekran kartı sürücüsünü temiz kurulumla güncellemeyi denedin mi? Bellek hangi yuvada takılı anakart üzerinde ? Biosun güncel mi?

@midgardian öyle yapacağım teşekkür ederim :)

@NCSA Ekran kartı sürücüm güncel, BIOS 'um güncel, hangi yuvada takıldığını bilmiyorum vatan bilgisayar da topladım kasayı orda hepsini taktırıp teslim aldım. Fark eder mi ki yuva olarak? Bakayım hemen.
@NCSA İşaretlediğim yerde takılı.

Dosya Ekleri

• 9114_01.jpg
    9114_01.jpg
    206,5 KB · Görüntüleme: 55
i3 8100 günümüzde oyunlar için yetersiz bir işlemci. Sistemimde kullandım öğüt dinleyip. Keşke almasaydım diyorum. Tabii senin kağıt üstündeki istatistiklerine de saygım var. Bana göre Intel; Ryzen varken pişmanlıktır.
Dostum bu arada senin sisteminde SSD yok ve ekran kartın o işlemci için yetersiz. Benzeri sistem bende mevcut, günümüz oyunları için tam sınırda.

1060 ile darboğaz yapıyor diyen arkadaşlar kulaktan dolma bilgiler ile konuşmayalım, sınırda geziyor sistem değerleri. Kesinlikle rahatsız edici bir darboğaz yok. Kendim yeteri bir süre kullandım 6GB 1060 ile.

@RossKemp Evet sistemimde SSD yok. İnşallah toparlayacağım zamanla bütün parçaları eksiksiz. Her türlü 8GB RAM daha alacaktım zaten bu da bana bahane olmuş oldu. :) Aslında çok BF1 oynamam diğer oyunlarda da sorunum yok fakat taktım mı kafaya takıyorum. Alayım da rahatlasın kafam. :)
Bu arada. RAM 'im GSKİLL AEGİS. Yanına aynı RAM mi almam lazım yoksa tanıdığımda Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 CL 14 2133 MHZ RAM var onu taksam sıkıntı çeker miyim?

Dostum bu arada senin sisteminde SSD yok ve ekran kartın o işlemci için yetersiz. Benzeri sistem bende mevcut, günümüz oyunları için tam sınırda.

1060 ile darboğaz yapıyor diyen arkadaşlar kulaktan dolma bilgiler ile konuşmayalım, sınırda geziyor sistem değerleri. Kesinlikle rahatsız edici bir darboğaz yok. Kendim yeteri bir süre kullandım 6GB 1060 ile.
Günümüz oyunları için evet sınırda ve aşırı yüklenen oyunlarda yetersiz. Örneğin Assassin’s Creed Origins. Far Cry 5’te de bu durum bir bakıma aynı. Dediklerin fikrimi değiştirmeyecek 🙂 Intel; Ryzen varken pişmanlıktır.

@RossKemp Evet sistemimde SSD yok. İnşallah toparlayacağım zamanla bütün parçaları eksiksiz. Her türlü 8GB RAM daha alacaktım zaten bu da bana bahane olmuş oldu. :) Aslında çok BF1 oynamam diğer oyunlarda da sorunum yok fakat taktım mı kafaya takıyorum. Alayım da rahatlasın kafam. :)
Bu arada. RAM 'im GSKİLL AEGİS. Yanına aynı RAM mi almam lazım yoksa tanıdığımda Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 CL 14 2133 MHZ RAM var onu taksam sıkıntı çeker miyim?
Aynı belleği almalısın. Mavi ekran hatası oluşabilir yoksa. Dene istersen

Günümüz oyunları için evet sınırda ve aşırı yüklenen oyunlarda yetersiz. Örneğin Assassin’s Creed Origins. Far Cry 5’te de bu durum bir bakıma aynı. Dediklerin fikrimi değiştirmeyecek 🙂 Intel; Ryzen varken pişmanlıktır.

Sistemde fark olarak SSD ve 1050ti farkımız var. 2 oyundada sabit 60 fps alıyorum benim için yeterli bir değer. Fikrini değiştirmiyorum, sadece yaptığın sistem zaten o oyunlar için yetersiz. İstersen Ryzen yap yine değişen olmayacaktır. Benim bütçem ile Ryzen taban üzerine kursaydım şuan alacağım performanstan kötü olacağı barizdi.

Ayarları yüksek seçeneğine al dene derim. Belleğin doğru yuvada takılı daha doğrusu performansı verecek yuvada Msi kullanıcı kılavuzunda önerdiği yerde takılı. Sistemin güç seçenekleri ne durumda? Gammig App uygulamasını kullanıyor musun?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı