i3 8100 ve GTX 1060 Battlefield 1 Düşük Performans

Montredius

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da görüldüğü üzere FPS sorunu yaşıyorum.
Sistemim:
  • i3 8100
  • Gigabyte z370
  • Msi gtx 1060 6 GB
  • 600W +80 Plus PSU
8 GB DDR4 2100 MHZ RAM'im var. Genel olarak oyunlarda sorunum yok fakat Battlefield 1'de değişik bir şekilde FPS 30-50 arası değişiyor. İnternette kullanan arkadaşların ayarlarını yaptım onlar 70-100 arası yerine göre FPS alıyor benim kafamda soru işareti oluştu. Resimleri atıyorum.
GPU az kullanılıyor işlemciye baskı yapıyor sanırım fakat çözüm ne olabilir? Efektleri fullediğimde GPU kullanımını arttıyorum FPS yine aynı şekilde seyir ediyor.

bf1 1..jpg
bf1 2..jpg
bf1 ayarlar jpg.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
  • i3 8100
  • Gigabyte z370
  • Msi gtx 1060 6 GB
  • 600W +80 Plus PSU
8 GB DDR4 2100 MHZ RAM'im var. Genel olarak oyunlarda sorunum yok fakat Battlefield 1'de değişik bir şekilde FPS 30-50 arası değişiyor. İnternette kullanan arkadaşların ayarlarını yaptım onlar 70-100 arası yerine göre FPS alıyor benim kafamda soru işareti oluştu. Resimleri atıyorum.
GPU az kullanılıyor işlemciye baskı yapıyor sanırım fakat çözüm ne olabilir? Efektleri fullediğimde GPU kullanımını arttıyorum FPS yine aynı şekilde seyir ediyor.

Eki Görüntüle 331851Eki Görüntüle 331852Eki Görüntüle 331853
RAM'in düşük 16 GB olsa daha iyi olur.

Darboğaz söz konusu i3 8100 BF1 İçin çok yeterli bir işlemci değil. Oyun işlemciye çok yüklenen bir oyun. Grafik ayarlarını ( çözünürlük ve grafik ayarlarını ) arttırman GPU ya yük bindirecek ama oyun işlemciye o kadar çok yükleniyor ki sen ne yaparsan yap işlemcinin yükünü hafifletemiyorsun. Bu oyunu oynamak istiyorsan işlemcini i5 - i7 hatta i9 gibi işlemcilerle değiştirmelisin. Aksi taktirde bu FPSler değişmeyecektir.

Sistemim:
  • i3 8100
  • Gigabyte z370
  • Msi gtx 1060 6 GB
  • 600W +80 Plus PSU

Eki Görüntüle 331851Eki Görüntüle 331852Eki Görüntüle 331853
Dostum 32 ve 40 kişilik severlerde oynamaya bak :)

Şunu bir incele:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sıkıntı RAM kaynaklı.

i3-8100 1060'a darboğaz yapmaz. Sınırdaki işlemcidir yani. Bu oyun işlemciyi çok kullanıyor.
Bu yüzden @Sensei Eyüp 'e katılmıyorum, @Silinen üye ve @midgardian 'a katılıyorum.

Oyunda 6.4 GB RAM kullanılıyor gözüküyor. Gerisini de sistem kullanıyor. RAM yetersizliği var.

Şunu bir incele:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sıkıntı RAM kaynaklı.

İşlemci videoda bile %100 kullanımda onun da etkisi olur akıcılıkta
Ama evet sorun ramde gibi duruyor

Darboğaz söz konusu i3 8100 BF1 İçin çok yeterli bir işlemci değil. Oyun işlemciye çok yüklenen bir oyun. Grafik ayarlarını ( çözünürlük ve grafik ayarlarını ) arttırman GPU ya yük bindirecek ama oyun işlemciye o kadar çok yükleniyor ki sen ne yaparsan yap işlemcinin yükünü hafifletemiyorsun. Bu oyunu oynamak istiyorsan işlemcini i5 - i7 hatta i9 gibi işlemcilerle değiştirmelisin. Aksi taktirde bu FPSler değişmeyecektir.
i7 veya i9 mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı