GTX 1060 Battlefield 1 ve Battlefront 2 düşük performans

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bugün Battlefield 1 aldım ve oyunda bir sıkıntı var. Tek oyunculu modda 60-70 FPS alıyorum ultrada. Ekran kartı kullanımı %80-90 civarı. Fakat daha büyük olan sorun çok oyunculu modda başlıyor. 30 FPS ile 70 FPS arası değişiyor oyun ve ekran kartı kullanımı %80'i çok nadir geçiyor. %50'ye düştüğünü gördüm. Diğer oyunlarda sıkıntı yok Star Wars Battlefront 2 dışında. 2 oyundada sıkıntı yaşıyorum 2 gün önce aldım ikisini de. İki oyunda EA'ya ait olduğu için aynı sebeptendir diye düşünüyorum. RAM az geliyor sanırım. Bu yüzden darboğaz oluyor. Battlefront 2'de 8 GB RAM'in 7.6'sını kullandığını gördüm. Oyunların önerilen sistem gereksinimlerinde 16 GB RAM yazıyor. Fakat Youtube'dan izlediğim testlerde 8 GB RAM ile benim sistem ile aynı özelliklere sahip bir bilgisayar 80-90 FPS rahatlıkla alabiliyor. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Sistemim:

Ryzen 5 1400 (3.7 GHz O.C)
MSI B350M Gaming PRO
Kingston 8 GB 2400 MHz
MSI GTX 1060 3 GB O.C
WD 1 TB
OCZ 240 GB SSD
Corsair VS600 +80 Güç Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyla ilgili değil ama işlemciniz OC ile oyunlarda ve %100 yükte sıcaklık değerleri nedir ? Ve ne kadar voltaj verdiniz ? Aynı işlemciye sahibim de fikir vermesi açısından. Şimdiden teşekkürler.

Sorununuza gelirsek büyük ihtimalle RAM'den kaynaklıdır.

Öncelikle RAM yetersiz geliyor. 8 GB olsa bile en azından çift kanal olması lazım. RAM takviyesi ile sorunu çözebilirsiniz. Bu oyunlar maalesef bu şekilde yüksek ve çift kanal RAM ihtiyacı duyuyor. Yavaş yavaş bütün oyunlar 8 GB'tan yüksek RAM istemeye başladı zaten.

Konuyla ilgili değil ama işlemciniz OC ile oyunlarda ve %100 yükte sıcaklık değerleri nedir ? Ve ne kadar voltaj verdiniz ? Aynı işlemciye sahibim de fikir vermesi açısından. Şimdiden teşekkürler.

Sorununuza gelirsek büyük ihtimalle RAM'den kaynaklıdır.
70 dereceyi geçmiyor hocam. Genellikle 65 derecelerde oluyor oyun oynarken. Verdiğim voltaj 1.30V.

Öncelikle RAM yetersiz geliyor. 8 GB olsa bile en azından çift kanal olması lazım. RAM takviyesi ile sorunu çözebilirsiniz. Bu oyunlar maalesef bu şekilde yüksek ve çift kanal RAM ihtiyacı duyuyor. Yavaş yavaş bütün oyunlar 8 GB'tan yüksek RAM istemeye başladı zaten.
Doğru söylüyorsunuz fakat benim anlamadığım şey youtube'da 8 GB RAM ile sıkıntı çekmeden oynayanlar var.

İ5 6500 ile aynı sorunu yaşıyordum, ramim de tek stick 8GB Kingston HyperX Fury 2133Mhz di, ikinciyi alıp çift kanal çalıştırdım, şöyle ilginç bi durum var. Bahsettiginiz sorun geçmedi, NFS Payback, AC Origins gibi oyunlarda işlemci kullanımı %100, GPU kullanımı 70 80 lerde kalıyor ve fps düşüyor. Ancak ram kullanımı 7GB civari geziyordu eskiden, kıtı kıtına yetiyor diye düşünüyordum ancak 16 ya geçince RAM kullanımı 10GB ları buluyor artık. Yani sorunu çözer mi bilmiyorum ama yine de 2. Bellegi oneriyorum ben de.

Bios ve tüm sürücülerinizi güncel tutun, arkada antivirus torrent vs islemci gucu kullanan programlar varsa oyuna girmeden kapatın, orjinal windows ve oyunlar kullanın, yapılabilecekler bunlar.

İ5 6500 ile aynı sorunu yaşıyordum, ramim de tek stick 8GB Kingston HyperX Fury 2133Mhz di, ikinciyi alıp çift kanal çalıştırdım, şöyle ilginç bi durum var. Bahsettiginiz sorun geçmedi, NFS Payback, AC Origins gibi oyunlarda işlemci kullanımı %100, GPU kullanımı 70 80 lerde kalıyor ve fps düşüyor. Ancak ram kullanımı 7GB civari geziyordu eskiden, kıtı kıtına yetiyor diye düşünüyordum ancak 16 ya geçince RAM kullanımı 10GB ları buluyor artık. Yani sorunu çözer mi bilmiyorum ama yine de 2. Bellegi oneriyorum ben de.

Bios ve tüm sürücülerinizi güncel tutun, arkada antivirus torrent vs islemci gucu kullanan programlar varsa oyuna girmeden kapatın, orjinal windows ve oyunlar kullanın, yapılabilecekler bunlar.
Eğer sorun düzelmeyecekse boşuna bu paraları vermek istemiyorum hocam. Oyunları oynayamıyorum adam akıllı. Low da oynuyorum anca. GTX 1060 ile lowda oynamak çok can sıkıcı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımcı olabilecek yok mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım lütfen.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı