i3-8100 ve RX 580 Valorant'ta Düşük FPS Veriyor

Berkay Mutlu

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, öncelikle yazdıklarımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Konuya geleyim, başlıkta belirttiğim işlemci/ekran kartı duosuyla Valorant oynayamıyorum. Özellikle 300-400 FPS ile oynamaya alıştığım CS:GO ve 144Hz olan monitörüm yüzünden aldığım 70-80 FPS ve sık takılmalar dolayısıyla oyunu oynayamaz hale geldim. İşlemci darboğazı olduğu düşünüyordum, ancak bu duoyla AAA oyunları oynarken bile sorun yaşamazken böyle basit grafikli bir e-spor oyununda bu kadar düşük ayarlarda (en düşük 1280X1024) 60-80 FPS alıyor olmam garip geldi. Acaba yazılımsal bir sorun mu yoksa donanımı güçlendirerek çözebileceğim bir sorun mu? Sistemimin tam özellikleri aşağıda. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

MSI Z370-A PRO
i3-8100
RX580
8 GB DDR4 2400MHz
240GB Corsair Force Series SSD
1TB WD Harddisk
Xigmatek 550W PSU(550W ya da 600W tam olarak hatırlamıyorum)

Oyunun ayarlarını düşürdüğünde yük işlemciye artıyor. Valorant gibi bir oyunda ekran kartının bütün gücünü kullanmasını beklemek doğru değil. Ayarları 1920x1080 yüksek ayarlara alıp dener misin ?

Oyunun ayarlarını düşürdüğünde yük işlemciye artıyor. Valorant gibi bir oyunda ekran kartının bütün gücünü kullanmasını beklemek doğru değil. Ayarları 1920x1080 yüksek ayarlara alıp dener misin ?
Deneyip döneceğim teşekkürler.
Herşeyi en yükseğe alıp 1080p yapmak düzeltti gibi sorunumu.Çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı