Çözüldü i3-9100F 1650 Super sistemde darboğaz sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mburaktekin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sorun tek bende mi var? Videolarda bu işlemci bu kartı çok rahat besliyor. Sıkıntı bende mi? Bu ikiliyi kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Rockstar, Spotify falan açık öyle çok fazla kullanılmıyor.
@Murat5038
@Murat5038

Çözüm

Güncel ve orijinal. i3-9100F 1650 Super, 8 GB RAM, 240 GB SSD ve 500 GB HDD.
@ANON1M FSP 500W AHBC.

İşlemcinizi sömüren bir zararlı olabilir, BF'de yapması yer yer normal çünkü BF işlemci katili. Ama normal şartlarda yapmaz. Bir taratabilir misiniz sisteminizi?

İşlemcinizi sömüren bir zararlı olabilir, BF'de yapması yer yer normal çünkü BF işlemci katili. Ama normal şartlarda yapmaz. Bir taratabilir misiniz sisteminizi?
1650S'e yakın RX 570 ile aynı işlemciyi kullanıyorum, ultra ayarlarda 80 FPS alıyorum. Bu kadar darboğaz yapıp düşük FPS alması normal değil. Konu sahibine sistemini iyi bir AV ile taratmasını öneriyorum.

1650S'e yakın RX 570 ile aynı işlemciyi kullanıyorum, Ultra ayarlarda 80 FPS alıyorum, bu kadar darboğaz yapıp düşük FPS alması normal değil. Konu sahibine sistemini iyi bir AV ile taratmasını öneriyorum.

BF'de yer yer oluyor darboğaz, düzgün okursanız "Ama normal şartlarda yapmaz." demişim. Ve sadece BF özelinde söyledim bunu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu değerlere bir bakın. BF1'de en yüksekte olmasına rağmen hala yapıyor. Normal değil bu.

Bakın eğer ki PSU yeterli ise 500W+ ise kesinlikle işlemci ekran kartını besleyemiyor fark ettiyseniz işlemci hep %100 ve ekran kartı %65-%70 bu yüzden düşük FPS'ler alıyorsunuz bütçeniz varsa Black Friday günlerinde bir işlemci almanız iyi olacaktır ölü bir işlemci zaten maximum RX 570 destekleyen bir işlemci kendisi 1650S kesinlikle daha performanslı bir kart ama besleyemiyor RAM kaynaklı bir sorun olmaz bende RX 570 8 GB RAM var çok rahat oynuyorum bir sıkıntı yaşamadım ileride belki yükseltilebilir ama işlemciyi kesinlikle değiştirin bu sorunlardan kurtulursunuz.

Bakın eğer ki PSU yeterli ise 500W+ ise kesinlikle işlemci ekran kartını besleyemiyor fark ettiyseniz işlemci hep %100 ve ekran kartı %65-%70 bu yüzden düşük FPS'ler alıyorsunuz bütçeniz varsa Black Friday günlerinde bir işlemci almanız iyi olacaktır ölü bir işlemci zaten maximum RX 570 destekleyen bir işlemci kendisi 1650S kesinlikle daha performanslı bir kart ama besleyemiyor RAM kaynaklı bir sorun olmaz bende RX 570 8 GB RAM var çok rahat oynuyorum bir sıkıntı yaşamadım ileride belki yükseltilebilir ama işlemciyi kesinlikle değiştirin bu sorunlardan kurtulursunuz.
Bunun donanım ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Daha çok yazılımsal bir sorun ya da virüs kaynaklı bir sorun olabilir. i3-9100F 1660'ı besleyebilecek güçte.

@Murat5038
Deniyorum hemen.
Malwarebytes ile tarattım sıkıntı yok.
Şu gereksiz şeyleri de kapatttım deneyeyim.
Önerilen 450W.

Yükleme erkanlarından kurtulamıyorum.
Sorun çözüldü. Ekran kartı %100 kullanılıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı