i3-9100F - RX 570 sistemde genel performans düşüklüğü

iYiqit_Winner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son zamanlarda yine artmaya başladı, temizliğini yapıyorum; sıcaklık vesaire normal. Fakat özellikle oyunlarda sistemimin alması gerektiği performansı alamıyorum. Sebebi ne olabilir? (SSD'lere kurmayı değiştirdim, yani SU630 da ise EVO750'ye aldım ama düzelmedi.)
Sistem: RX570, i3-9100F, 8 GB 3000MHz, 240GB 750 EVO, 240GB SU630, 550W PSU, H310-M

CS:GO, Valorant hatta Minecraft'ta bile arada oluyor inanamıyorum ama gerçek :)

Çok klasik olacak ama driverlarınız güncel mi?
Son zamanlarda bilmediğiniz bir setup kurdunuz mu?
Oyunlar orijinal mi?
Denetim Masası'ndan bilmediğiniz veya farkında olmadan yüklediğiniz uygulamaları kontrol edin. Windows Update'e bakın.

Driverlarım güncel hocam, 22H1 sürümü kullanıyorum. Her şey güncel haricinde. Oyunlarım da orijinal hocam.

Ve hocam şunu da yazmayı unutmuşum, Vinyet/VSYNC ayarlarını açmazsam yırtılmalar oluyor.

Sürücülerim güncel hocam, 22H1 sürümü kullanıyorum. Her şey güncel haricinde. Oyunlarım da orijinal hocam.

Ve hocam şunu da yazmayı unutmuşum, Vinyet/VSYNC ayarlarını açmazsam yırtılmalar oluyor.

Sistem parçalarının herhangi birinde yakın zamanda problem çıkmış olabilir mi? Elektrik kesintisi vs. bile sebep olmuş olabilir. Yırtılmalar ise monitördende olabilir kablodan da , ekran kartından da.

SS alamadım (yaklaşık 20 dakika) ama değerler şöyleydi:
RAM kullanımı 5600/2700mb civarı
CPU maksimum 70 derece gördü ortalama %85 kullanım maksimum %96
Ekran kartı 58-60 derece civarı.
Msi Afterburner ile sıcaklık ve kullanımlarına bak. Ram 8 gb bazı oyunlara yetmeyebiliyor.

Sistem parçalarının herhangi birinde yakın zamanda problem çıkmış olabilir mi? Elektrik kesintisi vs. bile sebep olmuş olabilir. Yırtılmalar ise monitördende olabilir kablodan da , ekran kartından da.
Elektrik kesilme gibi durumlardan olacağını sanmıyorum birden olan bir sıkıntı değil zaten uzun süredir var. Yırtılma sebebi HDMI kablosu olabilir mi?

SS alamadım (yaklaşık 20 dakika) ama değerler şöyleydi:
RAM kullanımı 5600/2700mb civarı.
CPU maksimum 70 derece gördü ortalama %85 kullanım maksimum %96
Ekran kartı 58-60 derece civarı.

Elektrik kesilme gibi durumlardan olacağını sanmıyorum birden olan bir sıkıntı değil zaten uzun süredir var. Yırtılma sebebi HDMI kablosu olabilir mi?

Olabilir ama net bir şey söylenemez. Windows'unuz 64 Bit değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı