i3-9100F - RX 570 sistemde genel performans düşüklüğü

Son düzenleme:
SS alamadım (yaklaşık 20 dakika) ama değerler şöyleydi:
RAM kullanımı 5600/2700mb civarı
CPU maksimum 70 derece gördü ortalama %85 kullanım maksimum %96
Ekran kartı 58-60 derece civarı.

Elektrik kesilme gibi durumlardan olacağını sanmıyorum birden olan bir sıkıntı değil zaten uzun süredir var. Yırtılma sebebi HDMI kablosu olabilir mi?
Cpu kullanımın çok yüksek darboğaz var. 85-96 demişsin takılmaların sebebi bu. Oyunun gpu kullanımın kaçta ?

Çift kanal RAM yapmayı düşünüyorum, bu etki eder fakat azaltmak için ne yapabilirim?
Gpu ya yük binmediği için işlemcine yük biniyor. Oyunun grafiklerini üst seviyeye alarak tekrar kontrol et

TslGame_2022_11_22_20_05_17_875.jpg

işlemci kullanımıma bak
İşlemcinin yükünü azaltmak için Grafik ayarlarını yükselterek yükü ekran kartına aktarman gerekiyor.
Ama en yüksek ayarlarda bile beslemiyorsa işlemci değiştirmen gerekiyor.

Son düzenleme:
GPU'ya yük binmediği için işlemcine yük biniyor. Oyunun grafiklerini üst seviyeye alarak tekrar kontrol et.

Eki Görüntüle 1582240
İşlemci kullanımıma bak.
İşlemcinin yükünü azaltmak için grafik ayarlarını yükselterek yükü ekran kartına aktarman gerekiyor.
Ama en yüksek ayarlarda bile beslemiyorsa işlemci değiştirmen gerekiyor.

Denedim hocam tüm ayarları denedim Full ayarlar denetim fakat en fazla %80e düştü en yüksek olarak yine %98 buldu. Düşüremiyorum... En iyisi yeni bir işlemci almaya bakayım ama bu fiyatlar böyle giderse imkansız...

Hocam çözünürlüğü fullememişim. Tüm ayarlar en yüksek, VSYNC kapalı işlemci kullanımı düşmedi fakat ekran kartı kullanımı arttı. %99 gördü bayağı ama %3, %11 gibi değerlere aniden düştü arada. Ekranda ki takılmalar gitmedi.
Birde VSYNC ile deneyeyim dedim. Ekran kartı kullanım oranı düşmedi ama CPU düştü. 75FPS sabit 1fps bile oynamadan çalıştı.

Geri
Yukarı