i3-9100F ve RTX 2060 sisteme PSU Tavsiyesi

yilmazwozkan

Centipat
bir kaç hafta önce bilgisayarımın oyunlara girdigimde kernel-power hatası verdiğinden dolayı foruma bir yazı yazmıstım ve olayı çözmüştük sorun psu kaynaklıydı şimdi yeni psu almak için biraz araştırma yaptım ve sonunda bu psuda karar kıldım.

High Power 600W 80+ Gold Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı (HP1-J600GD-F12S)

Şuan sorum şu sistemim:
İntel i3-9100f işlemci
Asus rog rtx 2060 6gb oc ekran kartı
8gb ram
bir kaç güvenilir psu hesaplama sitesinde ilerideki işlemci değişikliği ihtimallerini göze alarak daha yüksek güç tüketimli işlemciler ve normalde 5 fan varsa 10 tane fan var gibi vs fazladan donanım ekliyerek elde ettiğim güç tüketimi 518-545W arasında değşiyor ve 600w psuda karar kıldım sorum şu bu psuda max çıkış değeri olarak 12V: 50A, +5V: 20A, +3.3V: 20A (12V Maks. Gücü: 600W) buşekil değerler verilmiş fakat birkaç sitede minmum 25 amper olması gerek tarzı yazılar okudum bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Kaliteli bir PSU gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ancak sistemde darboğaz yaşanacaktır.

Önce kullandığınız güç kaynağı nedir? @yilmazwozkan yazım kurallarınıza uymanızı tavsiye ederim, moderatörler çalışıyor.

Önce kullandığınız güç kaynağı nedir? @yilmazwozkan yazım kurallarınıza uymanızı tavsiye ederim, moderatörler çalışıyor.
thermaltake toughpower 750w modular psuidi. Eski sistemimden kalma ozamanlarda hesaplama yaptırmadan direkt almıştım nekadar güçlü olursa psu okadar iyidiye sadece boşyere fazladan elektrik faturası getirdi bana :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı