i5 1. nesil RX 580 sistemde ekranda çizgiler çıkıyor

hasan231

Femtopat
Daha fazla  
Öncellikle merhaba, dün birdenbire kendi kendine ekranda çizgiler çıktı bende direkt format attım. Şimdi ise arada bir çıkıyor ve görüntü alamıyorum. Şunu fark ettim ki ekran kartı ile ilgili değil. Ekran kartı FPS ve sıcaklık değerleri FurMark'ta iyi. Sorum şu; işlemci i5 1.nesil (bayağı eski) ekran kartı RX 580, işlemcimi değişeceğim fakat ekran kartı kesinlikle bozuk mu sizce? Tek bir işlem yaparken asla böyle bir şey olmuyor fakat YT videosu açınca direkt böyle şeyler oluyor bir süre sonra ve işlemci %85, 90'larda geziyor.

Ekran kartını çıkarıp anakarttan görüntü al. Çizgi sorunu çözülür ise sorun ekran kartındadır.

Kanka sana belki saçma gelecek ama HDMI VGA çeviriciyi sök tak yaptım VGA'yı tam oturttum sorun düzeldi gibi gene de teşekkürler.

Kanka sana belki saçma gelecek ama HDMI VGA çeviriciyi sök tak yaptım VGA'yı tam oturttum sorun düzeldi gibi gene de teşekkürler.

Kısa vadeli düzelmiş sanırım şu an hala bozulmalar devam ediyor neden kaynaklı olabilir acaba?

Kısa vadeli düzelmiş sanırım şu an hala bozulmalar devam ediyor neden kaynaklı olabilir acaba?

Disk okuma ışı var kasada o ışık sönüyor olunca.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı