i5 10300H 95 dereceye çıkıyor

Complo

Decapat
Herkese merhaba.

Yeni bilgisayar aldım içinde Intel i5-10300H ve GTX 1650 ekran kartı var. Warzone oyununa girer girmez işlemci sıcaklığı 30 saniye içinde 55 dereceden 95 dereceye çıkıyor. Bunu Core temp programında ve MSI Afterburner'da denedim. Oyunu kapatır kapatmaz da derece 5 saniye sonra Core temp de 55 dereceye iniyor. Bütün sürücüler güncel gözüküyor. Sadece başlangıçta MSI'ın kendi verdiği sürücü dosyaları silmiştim ama sonra sitesinden yükledim. Intel Driver Support'dan kontrol ettiğimde her şey son sürümde. Oyun oynarken MSI Afterburner'ı açtığımda işlemci 96 derecelerde gösteriyor. Gerçi klavyenin üstüne dokunduğumda öyle yüksek bir sıcaklık ya da oyunda bir gariplik hissetmiyorum ama insan yine de korkuyor. Sıkıntı acaba ne olabilir?

Edit: Son bir şey daha MSI Afterburner'da boşta CPU derecesi 65'lerde gösterirken Core temp 55'lerde gösteriyor.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var. Bir çözüm bulabildiniz mi? Kısıtlamak dışında çünkü kısıtlayınca FPS 200'lerden 140 veya daha azına kadar düşüyor. MSI laptop benimki de.

Aynı sorun bende de var. Bir çözüm bulabildiniz mi? Kısıtlamak dışında çünkü kısıtlayınca FPS 200'lerden 140 veya daha azına kadar düşüyor. MSI laptop benimki de.
ThrottleStop programıyla undervolt yapıp işlemci frekansın 4 ghz calışıyorsa da 3.5 a felan cekilebilir bu performans kaybetmeden 10 15 derece düşüklük sağlayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı