i5-10300H GTX 1650 50W laptop için O.C ayarı önerisi

ahmet berkay1

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. GTX 1650 50W + i5-10300H ile aldığım FPS'leri beğenmiyorum. FPS oyunlarında MUX Switch'te yok, risksiz BIOS'tan falan işlemciyi overclock yapabilir miyiz?
(Görüntüyü bozmadan). Sıcaklıklar fazla artsın önemli değil MSI Afterburner'de ise yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'unuzu bilmiyorum anakart model söylerseniz yardımcı olayım BIOS'tan overclock yani hız aşırtma yapabilirsin ideal ayarlarda.

BIOS'unuzu bilmiyorum anakart model söylerseniz yardımcı olayım BIOS'tan overclock yani hız aşırtma yapabilirsin ideal ayarlarda.

Normal laptoplardaki mavi BIOS anakart modeli laptoplarda yazmıyor diye biliyorum gene de bir bakaraan Abra A5 v15.5.

OC ile bilgim yok ama o islemci stock halde bile cok isiniyor diye biliyorum. Bende i5-7300HQ islemci var. Oyunda FPS drop yiyorum diye undervolt ile kullanmak zorundayim. Oyunda veya stress testinde kac derece goruyorsunuz? Sicaklik fazla artsin diyemezsinki nasıl sogutacaksin 100 derecedeki islemciyi.

OC ile bilgim yok ama o islemci stock halde bile cok isiniyor diye biliyorum. Bende i5-7300HQ islemci var. Oyunda FPS düşmesi yiyorum diye undervolt ile kullanmak zorundayim. Oyunda veya stress testinde kac derece goruyorsunuz? Sicaklik fazla artsin diyemezsinki nasıl sogutacaksin 100 derecedeki islemciyi

Kendi uygulamasında 80'i görüyordu Max bu kesin doğru değildir eminim ama zaten altında 4 fanli devasa soğutucu var 100 dereceyi görmesi için kendimiz ısıtmamız lazim.

Eski biosmuş sana tavsiyem driver üzerinden yapman olacaktır.
Driver üzerinden nasıl

Dostum o işlemcinin büyük ihtimalle çarpan kilidi vardır. Yani işlemciye OC yapamazsın. Zaten performans için darboğaz yoksa ekran kartını güçlendirmen gerekir. Bunu da MSI Afterburner'dan OC scanner ile güvenilir bir şekilde yapabilir veya manuel olarak yükseltme yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı