i5 10300H Minecraft düşük FPS

Alfonzo2472

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Minecraft'daki FPS değerlerim ekran görüntüsünde belirtiliyor ve düşük FPS aldığımı düşünüyorum.
Yere bakarken 250 FPS oluyor normal oynarken ise 100-200 arası değerler alıyorum.

Sistem özellikleri:
  • 16 GB RAM DDR-4 3200 MHz.
  • GeForce GTX 1650 Ti.
  • Intel Core i5 10300H.
  • Laptop.

1613890626543.png

Tamamdır teşekkür ederim deneyeyim driverlari. Peki bir bilgisayarcıdan yaptırabilir miyim çift kanal?

16 GB 3200MHz RAM'i satabilirsen sat çift kanal RAM'lerin 20-30 FPS farkı olur. RAM konusunda acele etme önce 16 GB RAM'i satıp al derim. Elinde 8 GB RAM bulunuyor mu şu an?
8 GB RAM bulunuyorsa 16'yı sat ve bir 8 GB RAM daha al çift kanal yap.

Online de saçma derecede FPS düşüyor. Bende de aynı şekilde yere bakarken daha fazla daha yoğun bir yere girince daha düşük FPS alıyor normal zannediyordum ben aynı mı olması lazım?

Sistem parçaları hakkında çok da bir bilgim yok, fakat şunu söyleyeyim, Minecraft işlemci ağırlıklı bir oyundur. İşlemcin iyi midir kötü müdür bilmem. Ama kötüyse az FPS alırsınız.
Online de saçma derecede FPS düşüyor. Bende de aynı şekilde yere bakarken daha fazla daha yoğun bir yere girince daha düşük FPS alıyor normal zannediyordum ben aynı mı olması lazım?
Saçma derecede FPS düşüklüğü yaşanmıyor bende. Düzgün ayarların yapılması lazım. Yüksek ayarlarda bile 300+ FPS alıyorum Online'da.

İşlemcim İ5 Son nesil kötü olduğunu düşünmüyorum açıkçası
VBO'ları açmayı deneyin. Minecraft ayarlarında.
Merhabalar, Minecraft'daki FPS değerlerim ekran görüntüsünde belirtiliyor ve düşük FPS aldığımı düşünüyorum.
Yere bakarken 250 FPS oluyor normal oynarken ise 100-200 arası değerler alıyorum.

Sistem özellikleri:
  • 16 GB RAM DDR-4 3200 MHz.
  • GeForce GTX 1650 Ti.
  • Intel Core i5 10300h.
  • Laptop.

Eki Görüntüle 888964

RAM'inin hepsini niye verdin oyuna? 2 GB gibi bir seviyede vermeniz lazım. Windows neyle çalışıyor arkada? Elindeki her şeyi vermişsin oyuna.

Vbo'ları açmayı deneyin. Minecraft ayarlarında.

RAM'inin hepsini niye verdin oyuna? 2 GB gibi bir seviyede vermeniz lazım. Windows neyle çalışıyor arkada? Elindeki her şeyi vermişsin oyuna.

Hepsini vermemiş 16 GB RAM'i var 8 vermiş. Hepsini verseydi crash report der oyundan atardı.
İşlemcim İ5 Son nesil kötü olduğunu düşünmüyorum açıkçası
Driverları elle kurdun mu? Google'a Optifine FPS ayarları yazıp çıkanları yap.

Driverları kurdum. OptiFine FPS ayarlarını da yaptım fakat bir değişme olmadı.
Bir terslik var.
Driverları kurdum. OptiFine FPS ayarlarını da yaptım fakat bir değişme olmadı.

Düz dünyada F3'e basıp havaya bakarak SS atar mısınız?
Throttle Stop indir ve işlemcine hız aşırt 3.2 veya 3.3 yap sağ tarafta sıcaklığı göstericek zaten. 70 dereceyi geçmesin çok. Ctrl + R / msconfig / Gui Önyüklemesi yok a tik at / Gelişmiş seçenekler / işlemci sayısına tik at en fazla kaç varsa onu işaretle / Bellek üst sınırında tik varsa kaldır uygula yeniden başlat.
Throttle Stopta işlemci hızın 3.3 ghz de işlemci sıcaklığın 70 derece veya daha azsa dahada arttır.
Bunlarda olmaz ve eğer kasma hissi yoksa oyna gitsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı